COVID-premie HAIO goedgekeurd door ministerraad

ASGB-BERICHT 2021.156
Corona

De artsensyndicaten, en niet in het minst het Kartel, hebben begin 2021 aangedrongen opdat niet alleen de ASO die veel COVID-werk verricht hebben in 2020 daarvoor beloond zouden worden, maar evenzeer de HAIO. Via de link hierna kunt u het persbericht van toen nalezen https://www.asgb.be/node/17115.

Enkele maanden later is er schot in de zaak gekomen, toen diezelfde artsensyndicaten, een voorstel daartoe op 26 april 2021 door de Medicomut hebben gehaald, zie https://www.asgb.be/node/17166.

Een volgende horde werd zopas genomen, nu ook de ministerraad dit voorstel op 10 september jl. heeft goedgekeurd. De HAIO die tussen 1 september en 30 november 2020 aan het werk waren in een huisartsenpraktijk of stage liepen in een ziekenhuis, hebben recht op een aanmoedigingspremie van (maximaal) € 985 bruto.

De laatste stap is nu de publicatie van het betrokken KB in het Staatsblad. Zodra dat gebeurd is, wordt de premie binnen de maand gestort aan de interuniversitaire coördinatiecentra die op hun beurt binnen de maand doorstorten aan de HAIO.

2026.037

Aanpassing erkenningsnormen oncologisch zorgprogramma borstkanker

 

Op 2 april 2026 is een BVR (Besluit Vlaamse Regering) gepubliceerd dat de erkenningsnormen voor oncologische zorgprogramma's voor borstkanker (het KB van 26 april 2007) wijzigt.

Het komt erop neer dat centra een aantal nieuwe diagnoses moeten aantonen en een minimale aanwezigheid en activiteit van arts-specialisten moeten waarborgen.

Hierna (klik op lees meer) vindt u de integrale tekst van het nieuwe BVR dat in voege treedt op 12 april 2026.

 

2026.036

De ACA-hervorming: een mooie, maar riskante gok...

 

Op maandag 30 maart 2026 werd het rapport van de zgn. ACA-werkgroep gepresenteerd op de Medicomut. ACA staat voor ‘actes de consultations et assimilés’. Het gaat m.a.w. om de raadplegingshonoraria, de toezichthonoraria en de permanentie.

De hervorming van de ACA past in de algemene hervorming van de nomenclatuur. Het Kartel (ASGB – GBO – MoDeS) heeft ingestemd met de principes die in het rapport worden uiteengezet.

Dat stelt een ambitieuze en grootschalige hervorming voor en weerspiegelt op coherente wijze de discussies die tot nu toe zijn gevoerd.

2026.035

Corrigendum tarieven deel 11

 

Deel 11 betreft J. Inwendige geneeskunde ; K. Dermato-venereologie ; L. Pathologische anatomie.

Ingevolge een beslissing van de NCAZ op 9 maart 2026 wordt de sleutelletterwaarde van het dagplafond voor de geëvoceerde potentialen in de tabel ‘J. 6. Neuropsychiatrie’ aangepast vanaf 1 april 2026.

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven (aanpassingen in het vet).