ASGB-symposium 2025 ‘info voor starters’ op 26 maart

2025.007

 

Datum: woensdag 26 maart 2025 van 19u tot 22u

Locatie: Let’s meet Center Elewijt, Tervuursesteenweg 564 te 1982 Elewijt

Deelname is GRATIS. Onthaal van 18u30 tot 18u55.

 

Inschrijving

Inschrijven kan t.e.m. 16 maart 2025 door het webformulier uit de link hierna in te vullen. https://asgb.be/form/symposium-starters-2025 

 

Programma

Algemeen deel : van 19u tot 20u15

  • De overgang van sui generis- naar zelfstandigenstatuut: waaraan kunt u zich verwachten en vanaf wanneer kan een vennootschap interessant zijn? (Michel Wijns, jurist ASGB)
  • U denkt eraan om toe te treden tot een associatie. Welke samenwerkingsvormen zijn er en wat zijn hun voor- en nadelen? (Rita Cuypers, expert de in begeleiding van associaties)
  • Niemand is vrij van (medische) fouten… en zelfs zonder fout kan er schade zijn. Wat moet u weten over beroepsaansprakelijkheid? (Dr. Robert Rutsaert, bestuurslid ASGB)

 

Diner in buffetvorm : van 20u15 tot 21u (aangeboden door ASGB)

 

Huisartsendeel : van 21u tot 22u

  • Als startende huisarts op zoek naar de juiste praktijkvorm en financiële ondersteuning (Rita Cuypers, expert de in begeleiding van associaties)

 

Specialistendeel: van 21u tot 22u

  • Het ziekenhuislandschap is voortdurend in beweging. Hoe krijgt u inzicht in de verhouding met medische raden, beheerders, netwerken, enz.? (Dr. Herwig Van Dijck, lid ASGB)
  • Hot topics uit de nomenclatuur voor specialisten (Dr. Robert Rutsaert, bestuurslid ASGB)

Reacties

Beste, is er een mogelijkheid dat de informatie online te herbekijken is? Of wordt er nog een tweede info-moment georganiseerd?

Alvast bedankt,
Maxime Benoot

Maxime Benoot

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.037

Aanpassing erkenningsnormen oncologisch zorgprogramma borstkanker

 

Op 2 april 2026 is een BVR (Besluit Vlaamse Regering) gepubliceerd dat de erkenningsnormen voor oncologische zorgprogramma's voor borstkanker (het KB van 26 april 2007) wijzigt.

Het komt erop neer dat centra een aantal nieuwe diagnoses moeten aantonen en een minimale aanwezigheid en activiteit van arts-specialisten moeten waarborgen.

Hierna (klik op lees meer) vindt u de integrale tekst van het nieuwe BVR dat in voege treedt op 12 april 2026.

 

2026.036

De ACA-hervorming: een mooie, maar riskante gok...

 

Op maandag 30 maart 2026 werd het rapport van de zgn. ACA-werkgroep gepresenteerd op de Medicomut. ACA staat voor ‘actes de consultations et assimilés’. Het gaat m.a.w. om de raadplegingshonoraria, de toezichthonoraria en de permanentie.

De hervorming van de ACA past in de algemene hervorming van de nomenclatuur. Het Kartel (ASGB – GBO – MoDeS) heeft ingestemd met de principes die in het rapport worden uiteengezet.

Dat stelt een ambitieuze en grootschalige hervorming voor en weerspiegelt op coherente wijze de discussies die tot nu toe zijn gevoerd.

2026.035

Corrigendum tarieven deel 11

 

Deel 11 betreft J. Inwendige geneeskunde ; K. Dermato-venereologie ; L. Pathologische anatomie.

Ingevolge een beslissing van de NCAZ op 9 maart 2026 wordt de sleutelletterwaarde van het dagplafond voor de geëvoceerde potentialen in de tabel ‘J. 6. Neuropsychiatrie’ aangepast vanaf 1 april 2026.

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven (aanpassingen in het vet).