Huisartsen: formulier tegemoetkoming zorgcontinuïteit beschikbaar

2024.121

 

Op 14 augustus jl. hebben we u al gemeld dat er twee nieuwe premies voor de ondersteuning van huisartsenpraktijken in voege getreden zijn; zie https://asgb.be/node/28876.

Eén van deze premies is de tegemoetkoming inzake zorgcontinuïteit

Die is van toepassing op praktijken die pas dit jaar (lees: tussen 1 januari 2024 en 31 augustus 2024) een samenwerking (in een vast samenwerkingsverband) aangegaan zijn met een zorgondersteunende werknemer of zelfstandige (in concreto meestal een verpleegkundige).

Verkeert uw praktijk in dat geval? Dan kan ze tussen 1 september en 31 oktober 2024 een eenmalige premie aanvragen die 5.000 à 7.500 euro bedraagt (per praktijk en dus niet per arts werkzaam in de praktijk). Het formulier waarmee die premie aangevraagd kan worden, is nu beschikbaar via de link hierna elektronisch formulier.

Dit websiteformulier bevat o.a. een verklaring op eer over de toepassingsvoorwaarden en dient u elektronisch door te zenden naar het RIZIV. Voor de concrete voorwaarden en modaliteiten van deze premie, verwijzen we naar het bericht hierna op de RIZIV-website, 

https://www.riziv.fgov.be/nl/professionals/individuele-zorgverleners/artsen/uitoefening-van-het-beroep/tegemoetkomingen-voor-de-financiering-en-ondersteuning-van-uw-huisartspraktijk-of-medisch-huis

De tweede premie is de tegemoetkoming inzake praktijkbeheer voor huisartsenpraktijken die al langer, dus van vóór 1 januari 2024, beroep doen op een verpleegkundige in een vast samenwerkingsverband. Het aanvraagformulier voor deze premie zal later beschikbaar gesteld worden, daar deze aanvragen pas mogelijk zijn vanaf november 2024.

Reacties

Beste,

wij zullen vanaf 7 oktober 2024 samenwerken met een halftijds verpleegkundige. Gaan deze maatregelen in de tijd verlengd worden?
Alvast bedankt voor uw antwoord.

Mvg, Laura Anrijs

Laura Anrijs

We hebben een zorgondersteunende werknemer (verpleegkundige), die werkt onder het statuut flexi job. Is de regeling ook hier van toepassing.
Verder hebben we een overeenkomst met een diëtiste/ diabete educator , een psychologe en een podoloog. Is ook hier de regeling van toepassing ?

Dr. Verdickt Marino

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.