Nog geen aanvraag mogelijk voor geïntegreerde praktijkpremie 2023

2024.114

 

Eerder lieten we u weten (zie https://asgb.be/node/28874) dat het RIZIV de aanvraagmodule in ProGezondheid voor de geïntegreerde praktijkpremie 2023 van de huisartsen zou openstellen vanaf 19 augustus 2024. 

Helaas blijkt dat toch nog niet het geval te zijn, omdat er problemen zouden zijn m.b.t. het gebruik van de dienst “Hoofdstuk IV” van MyCarenet.

ASGB/Kartel zijnde betreuren wij ten zeerste dat er voor het tweede jaar op rij dergelijke vervelende vertraging zit op de aanvraagdatum voor de geïntegreerde praktijkpremie.

Hierna vindt u nog het bericht waarmee het RIZIV het uitstel heeft aangekondigd.

 

RIZIV-website

Eerder hebben we u geïnformeerd dat u de geïntegreerde praktijkpremie 2023 zou kunnen aanvragen vanaf 19 augustus 2024 tot en met 31 oktober 2024. Helaas hebben we tijdens de laatste controles een mogelijk probleem ontdekt in de gegevens m.b.t. het gebruik van de dienst “Hoofdstuk IV” van MyCarenet. Daarom moeten we de opstart van de aanvraagperiode uitstellen.

Zodra deze gegevens gecorrigeerd zijn, communiceren we hier de aangepaste aanvraagperiode.

 

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.