Deconventietermijn 24-25 eindigt op 6 maart 2024

2024.029

 

Het akkoord artsen-ziekenfondsen voor 2024 en 2025 werd gepubliceerd op 5 februari 2024. Dat betekent dat de zgn. 30-dagentermijn voor wie dit akkoord niet wenst te onderschrijven eindigt op 6 maart 2024.

Anders gezegd: wie geheel of partieel wenst te deconventioneren en dat nog niet heeft gedaan, heeft nog tot morgen (6 maart) om dat alsnog te doen (via ProGezondheid).

Wenst u te conventioneren? Dan hoeft u helemaal niets te doen, dat gebeurt automatisch.

Voor de volledigheid voegen we er nog aan toe dat het RIZIV-sociaal statuut voor 2024 als volgt is vastgesteld: € 2.774,59 voor een erkende arts die partieel conventioneert, € 5.881, 81 voor een erkende arts die volledig conventioneert en € 7.916,68 voor een ASO of HAIO.

Reacties

Ik ben sinds jaren niet-geconventioneerd gynecoloog en heb vergeten de weigering 2024-2025 in te dienen (vergeten naar aanleiding van persoonlijke problemen).
Is er een manier om dit nog recht te zetten ? Dringend aangetekend schrijven ???

marc muyldermans

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.037

Aanpassing erkenningsnormen oncologisch zorgprogramma borstkanker

 

Op 2 april 2026 is een BVR (Besluit Vlaamse Regering) gepubliceerd dat de erkenningsnormen voor oncologische zorgprogramma's voor borstkanker (het KB van 26 april 2007) wijzigt.

Het komt erop neer dat centra een aantal nieuwe diagnoses moeten aantonen en een minimale aanwezigheid en activiteit van arts-specialisten moeten waarborgen.

Hierna (klik op lees meer) vindt u de integrale tekst van het nieuwe BVR dat in voege treedt op 12 april 2026.

 

2026.036

De ACA-hervorming: een mooie, maar riskante gok...

 

Op maandag 30 maart 2026 werd het rapport van de zgn. ACA-werkgroep gepresenteerd op de Medicomut. ACA staat voor ‘actes de consultations et assimilés’. Het gaat m.a.w. om de raadplegingshonoraria, de toezichthonoraria en de permanentie.

De hervorming van de ACA past in de algemene hervorming van de nomenclatuur. Het Kartel (ASGB – GBO – MoDeS) heeft ingestemd met de principes die in het rapport worden uiteengezet.

Dat stelt een ambitieuze en grootschalige hervorming voor en weerspiegelt op coherente wijze de discussies die tot nu toe zijn gevoerd.

2026.035

Corrigendum tarieven deel 11

 

Deel 11 betreft J. Inwendige geneeskunde ; K. Dermato-venereologie ; L. Pathologische anatomie.

Ingevolge een beslissing van de NCAZ op 9 maart 2026 wordt de sleutelletterwaarde van het dagplafond voor de geëvoceerde potentialen in de tabel ‘J. 6. Neuropsychiatrie’ aangepast vanaf 1 april 2026.

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven (aanpassingen in het vet).