Online infovergadering op 19/01/2024 over de hervorming van de nomenclatuur

2023.247

 

U weet zonder twijfel dat een grote hervorming van de nomenclatuur in de steigers staat. Wij vinden het vanuit ASGB/Kartel uiterst belangrijk om u over de huidige stavaza daaromtrent te informeren.

Daarom nodigen we zowel leden als niet-leden uit op een online informatievergadering op vrijdagavond 19 januari 2024 om 19u30.

Deelname is gratis maar u dient wel vooraf te registreren. Dit kan door vóór 17 januari een e-mail te sturen naar info@asgb.be met vermelding van uw naam, RIZIV-nummer en specialisatie en door in het onderwerp van de e-mail ‘infovergadering nomenclatuur’ te vermelden.

Geregistreerde deelnemers ontvangen dan op 19 januari een mail met de Zoomlink.

In het document als bijlage vindt u het concrete programma van de avond en meer toelichting over de hervormingen die aan de gang zijn.

Reacties

elke dierckx
kinderarts-neonatoloog
1-19929-60-690

elke dierckx

Graag had ik vernomen of het ook gaat over de nomenclatuur van 'kinder- en jeugdpsychiaters' anders heeft het niet veel zin dat ik mij inschrijf voor de online sessie.

U mag mij antwoorden via mail: ingrid.beyers@telenet.be
Alvast bedankt,

Ingrid Beyers

Dokter Ingrid Beyers

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.037

Aanpassing erkenningsnormen oncologisch zorgprogramma borstkanker

 

Op 2 april 2026 is een BVR (Besluit Vlaamse Regering) gepubliceerd dat de erkenningsnormen voor oncologische zorgprogramma's voor borstkanker (het KB van 26 april 2007) wijzigt.

Het komt erop neer dat centra een aantal nieuwe diagnoses moeten aantonen en een minimale aanwezigheid en activiteit van arts-specialisten moeten waarborgen.

Hierna (klik op lees meer) vindt u de integrale tekst van het nieuwe BVR dat in voege treedt op 12 april 2026.

 

2026.036

De ACA-hervorming: een mooie, maar riskante gok...

 

Op maandag 30 maart 2026 werd het rapport van de zgn. ACA-werkgroep gepresenteerd op de Medicomut. ACA staat voor ‘actes de consultations et assimilés’. Het gaat m.a.w. om de raadplegingshonoraria, de toezichthonoraria en de permanentie.

De hervorming van de ACA past in de algemene hervorming van de nomenclatuur. Het Kartel (ASGB – GBO – MoDeS) heeft ingestemd met de principes die in het rapport worden uiteengezet.

Dat stelt een ambitieuze en grootschalige hervorming voor en weerspiegelt op coherente wijze de discussies die tot nu toe zijn gevoerd.

2026.035

Corrigendum tarieven deel 11

 

Deel 11 betreft J. Inwendige geneeskunde ; K. Dermato-venereologie ; L. Pathologische anatomie.

Ingevolge een beslissing van de NCAZ op 9 maart 2026 wordt de sleutelletterwaarde van het dagplafond voor de geëvoceerde potentialen in de tabel ‘J. 6. Neuropsychiatrie’ aangepast vanaf 1 april 2026.

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven (aanpassingen in het vet).