Nieuwsgierig naar de New Deal? Wij helpen u simuleren!

2023.236

 

Het Vlaams consortium (een samenwerking tussen Domus Medica, VAS, ASGB en AADM) wil de huisartsen zo goed mogelijk informeren en helpen bij de afweging om al of niet voor de New Deal te kiezen. De service op newdealhuisartsen.be werd daarom verder geoptimaliseerd.

Maak een simulatie met onze praktische handleidingen

Voor wie nog niet de kans had om een simulatie te maken of voor wie het opnieuw wil proberen, hebben we goed nieuws! Vanaf nu zijn de handleidingen beschikbaar om u stap voor stap door de simulaties te leiden. Zo kan u zelf nagaan wat de New Deal financieel voor uw praktijk zou betekenen.

Klik hier.

(Her)bekijk de webinar met vragen (én antwoorden) recht uit de praktijk

Op woensdag 6 december vond een interactieve Q&A-sessie plaats waar tal van vragen over de New Deal aan bod kwamen. Heeft u dit gemist? Klik hier om de opname van de webinar alsnog te bekijken.

Vraag begeleiding aan en ontvang extra ondersteuning.

Heeft u hulp nodig bij het aanmelden voor de New Deal of wilt u de simulatie bespreken? Aarzel dan niet om begeleiding aan te vragen. Ons team staat paraat om jullie te assisteren.

Raadpleeg onze veelgestelde vragen

Daarnaast willen we jullie op de hoogte brengen van een grote update in onze sectie Frequently Asked Questions (FAQ). Alle vragen die reeds zijn gesteld, inclusief de bijbehorende antwoorden, zijn hier nu beschikbaar. Zo vinden jullie snel en gemakkelijk een antwoord op veelgestelde vragen.

Vindt u het antwoord op uw vraag niet terug?

Stuur ons uw vraag via deze link en  wij bezorgen u snel een antwoord.

Reacties

Beste,

We hadden wel echt zin om te springen in de New Deal, maar het blijkt voor ons een heel negatief financiële optie.
Zou er iemand van bij jullie tijd hebben om ons simulatie te bekijken om zeker te zijn dat we geen fout hebben gemaakt ?
Hartelijk bedankt,

Ysaline

ysaline@vnct.be
+32 474 85 09 99

Ysaline de Caritat

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.037

Aanpassing erkenningsnormen oncologisch zorgprogramma borstkanker

 

Op 2 april 2026 is een BVR (Besluit Vlaamse Regering) gepubliceerd dat de erkenningsnormen voor oncologische zorgprogramma's voor borstkanker (het KB van 26 april 2007) wijzigt.

Het komt erop neer dat centra een aantal nieuwe diagnoses moeten aantonen en een minimale aanwezigheid en activiteit van arts-specialisten moeten waarborgen.

Hierna (klik op lees meer) vindt u de integrale tekst van het nieuwe BVR dat in voege treedt op 12 april 2026.

 

2026.036

De ACA-hervorming: een mooie, maar riskante gok...

 

Op maandag 30 maart 2026 werd het rapport van de zgn. ACA-werkgroep gepresenteerd op de Medicomut. ACA staat voor ‘actes de consultations et assimilés’. Het gaat m.a.w. om de raadplegingshonoraria, de toezichthonoraria en de permanentie.

De hervorming van de ACA past in de algemene hervorming van de nomenclatuur. Het Kartel (ASGB – GBO – MoDeS) heeft ingestemd met de principes die in het rapport worden uiteengezet.

Dat stelt een ambitieuze en grootschalige hervorming voor en weerspiegelt op coherente wijze de discussies die tot nu toe zijn gevoerd.

2026.035

Corrigendum tarieven deel 11

 

Deel 11 betreft J. Inwendige geneeskunde ; K. Dermato-venereologie ; L. Pathologische anatomie.

Ingevolge een beslissing van de NCAZ op 9 maart 2026 wordt de sleutelletterwaarde van het dagplafond voor de geëvoceerde potentialen in de tabel ‘J. 6. Neuropsychiatrie’ aangepast vanaf 1 april 2026.

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven (aanpassingen in het vet).