OPROEP: kandidaat voor werkgroep Sp palliatief

2023.184

 

Binnen de FRZV (federale raad voor ziekenhuisvoorzieningen) wordt een werkgroep opgericht die zich gaat focussen op de problematiek van de Sp palliatief.

ASGB kan daar experten voor afvaardigen en doet dus een warme oproep naar eventueel geïnteresseerde leden.

De vergaderingen zullen – online – plaatsvinden op de volgende drie data: woensdag 25 oktober 14u – 16u, dinsdag 7 november 13u – 15u en donderdag 16 november 14u – 16.

Als u interesse heeft om aan deze WG deel te nemen, meld u dan aub vóór 12 oktober aan door een mailtje te sturen naar info@asgb.be

Reacties

Ik ben als arts palliatieve zorg jarenlang diensthoofd geweest van de palliatieve eenheid Sint-Camillus (Antwerpen) met 12 Sp-bedden. Wanneer ik op pensioen ben gegaan ben ik consulent palliatieve zorg geworden binnen het PST-team van het UZA. Ik ben ook op emeritaat als professor palliatieve zorg (binnen de Eerstelijnsgroep UAntwerpen).
Ik wil deze expertise samen met de huidige ervaring in het werkveld wel ten dienste stellen van deze werkgroep SP palliatief.

Bart Van den Eynden
bart.vandeneynden@uza.be

PS er is wel een kleine hindernis: op 25 oktober ben ik met vakantie - eventueel zou kunnen overwogen worden om deze (start)vergadering online ergens in het buitenland mee te maken.

Em.prof.dr.Bart Van den Eynden

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.