Vlaamse Impulseo: lijst met opleidingen voor € 800 extra

2023.117

 

Bovenop het normale plafond van 7.400 euro kan de huisarts of de huisartsenpraktijk in de nieuwe Vlaamse Impulseo een bijkomend bedrag van 800 euro bekomen, als er ingezet wordt op extra vorming. Deze vorming bedraagt minimum vier uur per jaar waarvan minstens één uur samen met de aanvragende huisarts gevolgd moet worden.

Qua inhoud moet de vorming aan de volgende voorwaarden beantwoorden:

  • de competenties van de praktijkondersteuner of praktijkverpleegkundige versterken;
  • EN bijkomende competenties ontwikkelen op vlak van geïntegreerd samenwerken, zorgcoördinatie en populatiegerichte zorg.

Omdat deze voorwaarden relatief vaag zijn, was en is er vanop het veld een grote vraag naar een lijst met voorbeelden van welke opleidingen precies bedoeld worden. Die heeft het Agentschap Z&G vandaag (12 juni 2023) eindelijk bezorgd aan de steunpunten.

U vindt de lijst voor het voorjaar hierna:

  • Gendersensitief handelen binnen de eerstelijnsgezondheidszorg (17 januari)
  • Constructief vergaderen (11 februari)
  • Nevenwerkingen van immuuntherapie (16 februari)
  • Train-the-trainer: bespreekbaar maken van alcohol in de huisartsenpraktijk (28 februari)
  • Geïnformeerd op reis en gezond terug thuis (14 maart)
  • Afbouw van slaapmedicatie met magistrale bereidingen: Het hoe en waarom van de nieuwe terugbetaling; de samenwerking huisarts-apotheker en tips & tricks (16 maart)
  • Samenwerking tussen huisarts en praktijkverpleegkundige: een logische stap (18 maart)
  • Persoonsgerichte zorg voor patiënten met chronische nierinsufficiëntie (28 maart)
  • Multidisciplinair samenwerken: hoe correct verzekeren? (30 maart)
  • IWC (31 maart – 6 april)
  • Reisadvies voor bezoek aan het thuisland (18 april)
  • Training behandeling chronische pijn in de eerste lijn (april-mei)
  • WONCA (6 juni – 10 juni)
  • Triage voor praktijkverpleegkundigen (25 april, 25 mei, 20 juni, 19 september 2023)
  • Telefonische triage voor praktijkondersteuner (4 mei, 15 juni, 26 september)

 

Indien de gevolgde vorming op deze lijst voorkomt, bent u zeker dat ze in aanmerking komt. Maar ook een vorming buiten deze lijst kan recht geven op de 800 euro. Voor zo’n vorming gebeurt er een controle a posteriori of ze aan de reeds geciteerde definities voldoen.

Voor het najaar van 2023 zou er een nieuwe lijst volgen. Hopelijk kunnen we u die iets vroeger bezorgen dan die van het voorjaar…

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst van de communicatie die we vandaag ontvangen hebben vanwege het Agentschap Z&G.

Reacties

Typisch Vlaanderen dat van de erkende lijst er slechts twee nog volgen op datum van publicatie. De najaarslijst volgt vast en zeker 24 december om 17.59.

'Vlaanderen is zorg' staat dan overal op... misschien moeten ze er 'Vlaanderen is Kafka' van maken. Te idioot voor woorden.

Tom Amant

beste ,
op 19 jan 2023 "omgaan met agressie en intimidatie in de HApraktijk" door Sofie De Pauw
op 2 febr 2023 "samenwerking tussen HA en praktijkverpleegkundige " dor Vanessa Gauwe HIVP

hoe kan ik nu weten dat dit erkende opleidingen zijn geweest ?

Firmin De Brandt

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.