Steun de ASGB-Kartel verkiezingscampagne

2023.100

 

De medische verkiezingen komen er aan op 6 juni a.s. Die zullen (enkel) elektronisch verlopen. Zodra het RIZIV de verkiezingslink ter beschikking stelt, zullen we die doorsturen naar onze leden. Tot dan voeren we nog stevig campagne.

Die kunt u volgen op:

-Onze Kartelwebsite met ons programma, onze realisaties, onze prioriteiten en heel wat artsen die we aan het woord laten. Kijk dus zeker eens op onze campagnesite!

-Onze sociale media-kanalen

Twitter / LinkedIn / Facebook / Instagram

Like, deel en retweet zoveel mogelijk onze berichten aub! Dat toont niet alleen aan dat u ASGB-Kartel steunt, maar het maakt ook duidelijk dat we een sterke groep van gemotiveerde artsen zijn.

-Alle artsen (50+) ontvingen per post onze campagnemailing en een set campagne-magneten met enkele van onze prioriteiten op  (wie hierin geïnteresseerd is, stuurt een mail naar info@asgb.be)

-In de medische pers zijn we volop aanwezig met artikels, vrije tribunes,… Een paar voorbeelden: https://www.asgb.be/node/28589 en https://www.asgb.be/node/28591

-We nemen deel aan verkiezingsdebatten. Bv. op 5 juni dat van De Specialist – Medisfeer, live om 20 uur via het web: https://www.despecialist.eu/nl/nieuws/beroepsnieuws/medische-verkiezingen-2023-groot-debat-live-op-het-web.html

 

MAAR… Geen campagne zonder ‘militanten’. Steun onze campagne door onze posts op LinkedIn en Twitter te liken, te reposten of te delen, reageer met een commentaar, enz.

Maar… spreek ook uw collega’s aan. Overtuig ze om te gaan stemmen (en liefst op het ASGB-Kartel) want welk beleid er de komende jaren gevoerd gaat worden, hangt van uw stem af!

 

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.