Eindelijk ook Impulseo voor loonkosten van verpleegkundige hulp?

2022.112

Dat dit zou kunnen, daar vraagt ASGB al jaren naar. De Vlaamse regering blijkt echter niet van de rapste. Reeds in 2020 werd het proces opgestart om Impulseo te hervormen en in elke vergadering ‘en cours de route’ hebben we dit benadrukt.

Nu pas, 2 jaar later, is men er eindelijk toegekomen een ‘wettekst’ uit te schrijven die hiervoor de basis zal vormen. Het gaat om een Vlaams (ontwerp)Besluit dat de ganse Impulseo-regeling definitief zal overhevelen van het federale naar het Vlaamse niveau (het KB van 2012 zal worden opgeheven en vervangen door het Vlaams Besluit).

Deze nieuwe Vlaamse regeling zal niet alleen in een tussenkomst in de loonkosten van een administratieve kracht voorzien maar ook in die van een verpleegkundige. Eindelijk dus!

Het ontwerpbesluit voorziet 1 januari 2023 als datum van inwerkingtreding voor de nieuwe regeling. Strikt gezien wil dit zeggen dat een verpleegkundige pas in aanmerking komt vanaf volgend jaar. Op aandringen van ASGB - zie de pdf als bijlage met de naam ‘emailsASGB’ – werd echter een soort van opt-in voorzien waardoor u kunt beslissen om ook al voor 2022 een beroep te doen op de nieuwe Vlaamse regeling i.p.v. de bestaande federale regeling. Dit is opgenomen in art. 24, 2de lid van het ontwerpbesluit (zie de pdf als bijlage met als naam ‘tekstontwerpbesluit’). Op die manier kunt u dan ook al voor 2022 de loonkosten van een verpleegkundige subsidiëren.

Let wel, het gaat nog altijd maar om een ontwerpbesluit. De definitieve goedkeuring van de tekst wordt pas in het najaar van 2022 verwacht.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.