‘New deal’ voor huisartsen: ASGB/Kartel kan niet wachten om eraan te beginnen

2022.086

Vrijdag 17 juni jl. heeft minister Vandenbroucke de vertegenwoordigers van de huisartsen, waaronder ASGB/Kartel, uitgenodigd op zijn kabinet.

Een nota met vijf pijlers ‘ter ondersteuning van de huisartsen’ werd er voorgesteld. Deze vijf pijlers zijn:

  • Zorgen voor voldoende en goed gespreide praktijken.
  • Verminderen van zinloze administratieve overlast.
  • Verbeteren van de toegankelijkheid voor de patiënt.
  • Inzetten op een goed organisatiemodel met taakdelegatie en ondersteuning
  • Uitwerken van een evenwichtig financieringsmodel (een gemengd systeem van prestatie- en forfaitaire verloning)

 

Gezien de vele uitdagingen die de huisartsgeneeskunde heeft, zijn we tevreden dat de minister dit initiatief genomen heeft. Het had weliswaar (een pak) vroeger gemogen, maar goed, luidt het gezegde niet ‘beter laat dan nooit’? Ook naar de inhoud toe staan er vele goede zaken in de nota, hoewel wij zeker bij de laatste pijler onze bedenkingen hebben.

Wat we vooral hopen, is dat de zaken nu ook echt in beweging zullen komen én dat in overleg met de vertegenwoordigers van de huisartsen zaken kunnen uitgewerkt en bijgestuurd worden. De werkgroep Kafka is immers al ruim 1,5 jaar op de nagel van de administratieve overlast (pijler 2) aan het kloppen, maar er gebeurt amper iets mee. En inzake de uitbreiding van de Impulseo-ondersteuning naar verpleegkundige activiteiten (pijler 4 dus) zijn we al twee jaar op de tekst van het (Vlaams) besluit aan het wachten...

ASGB/Kartel kan dus niet wachten om mee aan de slag te gaan. De bedoeling van de minister is om de werkgroep Vandenbruel-Belche die net haar werkzaamheden rond de teleconsultaties achter de rug heeft, de kar te laten trekken. Zoals gevraagd, zullen we zorgen voor een afvaardiging van jonge e/of vrouwelijke huisartsen.

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst van de nota van de minister.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.037

Aanpassing erkenningsnormen oncologisch zorgprogramma borstkanker

 

Op 2 april 2026 is een BVR (Besluit Vlaamse Regering) gepubliceerd dat de erkenningsnormen voor oncologische zorgprogramma's voor borstkanker (het KB van 26 april 2007) wijzigt.

Het komt erop neer dat centra een aantal nieuwe diagnoses moeten aantonen en een minimale aanwezigheid en activiteit van arts-specialisten moeten waarborgen.

Hierna (klik op lees meer) vindt u de integrale tekst van het nieuwe BVR dat in voege treedt op 12 april 2026.

 

2026.036

De ACA-hervorming: een mooie, maar riskante gok...

 

Op maandag 30 maart 2026 werd het rapport van de zgn. ACA-werkgroep gepresenteerd op de Medicomut. ACA staat voor ‘actes de consultations et assimilés’. Het gaat m.a.w. om de raadplegingshonoraria, de toezichthonoraria en de permanentie.

De hervorming van de ACA past in de algemene hervorming van de nomenclatuur. Het Kartel (ASGB – GBO – MoDeS) heeft ingestemd met de principes die in het rapport worden uiteengezet.

Dat stelt een ambitieuze en grootschalige hervorming voor en weerspiegelt op coherente wijze de discussies die tot nu toe zijn gevoerd.

2026.035

Corrigendum tarieven deel 11

 

Deel 11 betreft J. Inwendige geneeskunde ; K. Dermato-venereologie ; L. Pathologische anatomie.

Ingevolge een beslissing van de NCAZ op 9 maart 2026 wordt de sleutelletterwaarde van het dagplafond voor de geëvoceerde potentialen in de tabel ‘J. 6. Neuropsychiatrie’ aangepast vanaf 1 april 2026.

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven (aanpassingen in het vet).