Wet diverse bepalingen wijzigt bepalingen over de DGEC

2022.082

De op 30 mei 2022 gepubliceerde Wet diverse bepalingen gezondheid heeft ook het deel over de DGEC (dienst voor geneeskundige evaluatie en controle) dat in de GVU-wet staat, aangepast. Deze aanpassingen zijn ingegaan 10 dagen na publicatie, dus op 9 juni 2022.

De belangrijkste aanpassing is wellicht dat de mogelijkheid van monitoring in geval van overconsumptie afgeschaft werd. Die mogelijkheid, de Leidend Ambtenaar kon beslissen om een zorgverlener eerst onder toezicht te plaatsen, werd eind 2006 ingevoerd maar nu dus terug afgevoerd. Net als bij nomenclatuurinbreuken zal er voortaan dus bij overconsumptie direct beslist worden om al dan niet te ‘vervolgen’.

Daarnaast gaat het om een lange lijst van technische aanpassingen waarvan we hierna een niet-exhaustief overzicht geven.

In art 77 sexies van de GVU-wet staat dat misbruiken van de derdebetaler bestraft kunnen worden met een schorsing van de derdebetaler. De wet diverse herschrijft het artikel met als belangrijkste nieuwigheid: de termijn om uw verweermiddelen tegen de schorsing in te dienen wordt een maand i.p.v. 15 dagen én u kunt ze nu ook elektronisch indienen.

In art. 142,§2, 6de en 7de lid van de GVU-wet is een speciale procedure voorzien voor inbreuken tot 3.000 euro: door terugbetaling voorkomt u verdere administratieve vervolging. Vroeger stond er dat de procedure “uitdoofde” maar omdat dit voor verwarring zorgde (er werd soms beweerd dat toch nog administratieve vervolging mogelijk zou zijn), heeft men er nu “uitsluiten” van gemaakt.

Het indienen van uw verweermiddelen tegen een pv van vaststelling inzake nomenclatuurinbreuken of overconsumptie kan nu ook elektronisch en niet alleen meer via aangetekende brief. Het moet binnen de 2 maanden (te tellen vanaf het pv van vaststelling).

Men voert het elektronisch maken van de ganse procedure in: de pv’s van verhoor, het pv van vaststelling, enz. Er wordt een heus elektronisch dossier opgemaakt en bijgehouden (met respect voor de GDPR).

Men geeft de DGEC de mogelijkheid om toegang te hebben tot het CAP (centraal aanspreekpunt van de Nationale Bank) om te checken welke rekeningnummers de zorgverlener heeft. Dit zou moeten dienen om te zien of men niet via een ander nummer/andere entiteit blijft voortwerken tijdens bv. een schorsing.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.