Geneeskundige zorgen voor vluchtelingen uit Oekraïne

2022.045

In een websitebericht van 18 maart 2022 deelt het Riziv mee wat u moet doen als u gevraagd wordt om medische zorgen te verlenen aan een vluchteling uit Oekraïne.

Het Riziv opent in het kader van een tijdelijk Europees beschermingsstatuut de ziekteverzekering voor deze mensen. De verleende medische zorgen worden dus vergoed. De voorwaarde is wel dat de vluchteling zich eerst inschrijft bij een Belgisch ziekenfonds.

De bedoeling is dan niet om de vluchteling ter plaatse te laten betalen maar wel om de prestatie af te rekenen via de derdebetaler. Omdat er meerdere dagen kunnen verlopen vooraleer de inschrijving bij een Belgisch ziekenfonds in orde gebracht is, vraagt het Riziv om de prestatie t.a.v. de Oekraiense vluchteling niet onmiddellijk te factureren maar eerst een paar dagen te wachten vooraleer u het getuigschrift opstuurt.

Via de link hierna vindt u nog meer gedetailleerde informatie vanwege het Riziv: https://www.riziv.fgov.be/nl/nieuws/Paginas/belgische-verzekering-geneeskundige-verzorging-oekraiense-vluchtelingen.aspx

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.