Toetreding akkoord 2021

ASGB-BERICHT 2021.047

 

Ruim 86% treedt toe tot het akkoord voor 2021

Het Riziv heeft de cijfers over de toetreding tot het akkoord voor 2021 bekend gemaakt. Die cijfers liggen in dezelfde lijn als in de voorbije jaren:

- 86,45% van de artsen zijn toegetreden tot het nieuwe akkoord, waar dat in 2020 bv. eveneens 86,32% was

Daarbij moet wel opgemerkt worden dat er drie disciplines zijn waar al meer dan 50 % van de artsen gedeconventioneerd is (plastische heelkunde,dermatologie en oftalmologie) en twee waar het stilaan die richting blijkt uit te gaan (orthopedie en gynaecologie).

U kunt de gedetailleerde overzichten per discipline nakijken via de volgende link:

https://www.riziv.fgov.be/SiteCollectionDocuments/reportingdoctors20200323.pdf

2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.