OPROEP: kandidaten voor de RIZIV-werkgroepen 'medische hulpmiddelen' en 'magistrale bereidingen'

ASGB-BERICHT 2020.162
Icoon vergadering/medicomut

 

Het RIZIV verzocht ons om kandidaten voor te dragen voor de volgende werkgroepen:

- werkgroep medische hulpmiddelen

- werkgroep magistrale bereidingen 

Meer informatie hieromtrent vindt u in de bijlagen.

Bij deze de vraag wie van onze leden hierin geïnteresseerd is.

Indien interesse, graag zo spoedig mogelijk uw reactie aan ons secretariaat  info@asgb.be


Geachte

In het raam van het invoeren van een nieuwe procedure voor de terugbetaling van farmaceutische producten en verstrekkingen in verband met magistrale bereidingen, vragen wij u om 2 werkende- en een plaatsvervangende leden aan te duiden voor de permanente werkgroep “magistrale bereidingen” EN 2 werkende- en een plaatsvervangende leden aan te duiden voor de permanente werkgroep “medische hulpmiddelen” van de Commissie voor terugbetaling van farmaceutische producten en verstrekkingen.

Als bijlage, vindt u een kort uitleg van de procedure.

Gelieve het formulier dat volgt als bijlage te laten invullen door de kandidaten en ons het ingevuld formulier via een reply op deze mail terug te bezorgen vóór 30 september 2020.

Er zullen zitpenningen voorzien worden.

Wij voorzien in principe 1 vergadering per maand (WG en/of CTFPV).

Voor de WG medische hulpmiddelen zullen de vergaderingen doorgaan op woensdag in de namiddag.

Voor de andere WG’s en de CTFPV zullen de vergaderingen doorgaan op donderdag in de voormiddag.

Met bijzondere hoogachting

Dominique DETHIER, Apotheker

Dienst voor geneeskundige verzorging – Beheerseenheid farmaceutisch beleid

Secretaris van de werkgroepen « magistrale bereidingen » en  « medische hulpmiddelen »

2026.096

Nieuw rapport van de Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen

 

Begin 2025 werd in de schoot van het RIZIV een zgn. Commissie voor Gezondheidszorgdoelstellingen (GDOS) opgericht.

Die commissie waarin de zorgverleners (en zeker de artsen) zwaar in de minderheid zijn en bovendien geen stemrecht hebben, heeft de taak om de regering te adviseren over wat er prioritair is op het vlak van de gezondheidszorg.

2026.095

RIZIV-premie voor verpleegkundige in huisartsenpraktijk: wat is nieuw vanaf 2026?

 

Twee jaar geleden, in 2024, werd er vanuit de Medicomut een bijkomende ondersteuning (naast en los van het al eerder bestaande Impulseo) ingevoerd voor huisartsenpraktijken die met een verpleegkundige werken.

Het ging toen om twee afzonderlijke premies, de ene tegemoetkoming voor zorgcontinuïteit genoemd en bedoeld voor ‘eerste aanwervingen’, de andere tegemoetkoming voor praktijkbeheer genoemd en bedoeld voor praktijken die al langer met verpleegkundigen werkten. 

2026.094

Nieuwe wet geeft IMA meer macht om fraude op te sporen

 

Op 11 augustus 2026 werd een wet diverse gezondheidsbepalingen in het Staatsblad gepubliceerd.

Met ‘divers’ heeft deze wet van 20 juli 2026 haar naam niet gestolen want ze behandelt een beetje van alles, onder meer inzake geneesmiddelen, elektronisch voorschrijven, enz. Zie hiervoor het bijgevoegd overzicht uit de nota CGV2026-172.

De belangrijkste topic heeft echter betrekking op het uitbreiden van de bevoegdheden van het InterMutualistisch Agentschap inzake het bestrijden van fraude.