Triagecentra: keuzeformulier vergoedingen ten laatste op 15 april 2020 aan RIZIV bezorgen

ASGB-BERICHT 2020.066
coronascrabble

 

De triagecentra Covid-19 kunnen voor de vergoeding van de lichamelijke onderzoeken kiezen uit twee mogelijkheden:

 1. Betaling rechtstreeks op de bankrekening van elke arts die het onderzoek heeft uitgevoerd.

 2. Betaling op het gemeenschappelijke bankrekeningnummer van het triagecentrum.                                      

Daardoor is het mogelijk dat een triagecentrum zelf beslist hoe de verdeling van de inkomsten gebeurt.

Ieder triagecentrum moet ten laatste op 15 april 2020 laten weten welke optie wordt gekozen, d.m.v. een keuzeformulier.

Op dit formulier moet ook worden aangegeven op welke rekening de andere vergoedingen (opstart, coördinatie, verpleegkundige en administratieve ondersteuning) moeten worden overgemaakt.

Lees het bericht op de website van het RIZIV via deze link.

 

 

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan:

2026.041

Launch event van boek “Breast Cancer, global quality care” op 13 juni 2026

 

Dit boek dat is gebaseerd op het werk van het International Congress of Breast Disease Centres, biedt een uitgebreid overzicht van hoe je, waar je ook woont, een borstkankercentrum kunt opzetten of verbeteren. 

Het is geschreven door een multidisciplinair team van meer dan 100 deskundigen uit 25 landen, waaronder Dr. Didier Verhoeven van AZ Klina.

2026.040

Symposium Medische Wereld op 9 mei 2026

 

Op zaterdag 9 mei vindt het 13de Symposium Medische Wereld plaats in Brussel.

De topics zijn: debat gezondheidszorg, ziekenhuishervorming, Keynote Alain Remue, Esthetische geneeskunde, levenseinde, masterclass communicatie, financiën, enz.

Ook vertegenwoordigers van ASGB/Kartel zullen present zijn.

Locatie : Faculteit Geneeskunde VUB, Laarbeeklaan 103, 1090 Jette
Tijdstip: 9 mei vanaf 9u30