Grondige veranderingen gevalsdefinities en procedures Covid-19 (update 11/03/2020)

ASGB-BERICHT 2020.033

 

Als gevolg van de gewijzigde epidemiologie, zijn de gevalsdefinities en procedures grondig gewijzigd. 

U vindt deze terug op de website van Sciensano.

Belangrijkste wijzigingen in deze versie:

  De reisgeschiedenis is niet meer relevant

  Er wordt de voorkeur gegeven aan telefonische consultatie

  Er worden geen stalen meer afgenomen, behalve in uitzonderlijke gevalle

 

 

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan:

2026.041

Launch event van boek “Breast Cancer, global quality care” op 13 juni 2026

 

Dit boek dat is gebaseerd op het werk van het International Congress of Breast Disease Centres, biedt een uitgebreid overzicht van hoe je, waar je ook woont, een borstkankercentrum kunt opzetten of verbeteren. 

Het is geschreven door een multidisciplinair team van meer dan 100 deskundigen uit 25 landen, waaronder Dr. Didier Verhoeven van AZ Klina.

2026.040

Symposium Medische Wereld op 9 mei 2026

 

Op zaterdag 9 mei vindt het 13de Symposium Medische Wereld plaats in Brussel.

De topics zijn: debat gezondheidszorg, ziekenhuishervorming, Keynote Alain Remue, Esthetische geneeskunde, levenseinde, masterclass communicatie, financiën, enz.

Ook vertegenwoordigers van ASGB/Kartel zullen present zijn.

Locatie : Faculteit Geneeskunde VUB, Laarbeeklaan 103, 1090 Jette
Tijdstip: 9 mei vanaf 9u30