Laatste plaatsen voor BVVMR-symposium 25 oktober over hervormingen in de gezondheidszorg

2025.104

 

Zaterdag a.s. 25 oktober organiseert de Belgische Vereniging van Voorzitters van Medische Raden (BVVMR) haar eerste symposium dat zal doorgaan in het Auditorium KBC in Brussel.

Het thema dit jaar is “Hervormingen in de gezondheidszorg: welke plaats voor ziekenhuisartsen en welke rol voor de medische raad?”. Het is een dag vullend programma (zie pdf als bijlage bij dit bericht), met tal van interessante topics en sprekers.

Ook ASGB-voorzitter voor de specialisten Dr. Lieselot Brepoels zal in de namiddag aan twee panelgesprekken deelnemen. 

Het eerste panelgesprek gaat over “Data acquisitie en betrouwbaarheid, dataverwerking en interpretatie, en datasharing”. Het tweede heeft als thema “Evaluatie en controle artsen versus sensibilisatie doelmatige zorg en mediëren”. 

Wie zich nog wil inschrijven, kan dit via  U kunt zich nog steeds inschrijven.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.015

ASGB-symposium 2026 ‘info voor starters’

 

Datum: dinsdag 24 maart 2026 van 19u00 tot 22u00

Locatie: Let’s meet Center Elewijt, Tervuursesteenweg 564 te 1982 Elewijt

Onthaal van 18u30 tot 18u55.

 

Inschrijving

Inschrijven kan t.e.m. 17 maart 2025 door het webformulier uit de link hierna in te vullen. https://asgb.be/form/symposium-starters-2026 

2026.022

Akkoord 2026-2027 gepubliceerd op 10 februari 2026

 

Vandaag, 10 februari 2026, is het nieuwe akkoord voor 2026 en 2027 gepubliceerd.

Dat betekent dat wie volledig wil deconventioneren, dat vanaf vandaag kan doen (via ProGezondheid). 

Idem voor wie partieel wil (de)conventioneren. Want ook dat behoort nog steeds tot de opties. De partiële (de)conventie is of wordt dus niet afgeschaft, in tegenstelling met wat in eerste instantie in het ontwerp van Kaderwet stond.

2026.021

Automatische verlenging opstarttraject diabetes eindelijk gepubliceerd

 

Op 6 februari 2026 werden de teksten (aanpassingen aan het KB en aan de Verordening) die de automatische verlenging van een opstarttraject diabetes moesten formaliseren, eindelijk gepubliceerd. Zij gaan in voege op 1 maart a.s.

Het komt er op neer dat de ziekenfondsen vanaf dan zo’n opstarttraject automatisch zullen verlengen voor zover de patiënt nog aan de voorwaarden voldoet uiteraard én voor zover het gaat om een opstarttraject dat u in 2024 en/of 2025 al aangerekend had.

Is dat laatste niet het geval, dan moet u het zelf nog attesteren.