Gebruik van MediPrima door huisartsen t.a.v. OCMW: verplicht vanaf 01.11.2025

2025.106

 

MediPrima is een informaticaplatform dat elektronische facturatie mogelijk maakt voor patiënten voor wie het OCMW tussenkomt. De facturatie verloopt via een elektronisch bestand dat naar de Hulpkas voor Ziekte- en Invaliditeitsverzekering (HZIV) wordt gestuurd.

Oorspronkelijk zou het gebruik van MediPrima verplicht worden vanaf 1 september 2025. Omdat echter veel softwarepakketten deze functionaliteit nog niet volledig ondersteunen, is er een overgangsperiode ingesteld tot en met 31 oktober 2025. Dit geldt zelfs voor artsen wiens softwarepakket de mogelijkheid om MediPrima te gebruiken, al wel biedt.

Vanaf 1 november 2025 is het echter wel (voor alle huisartsen) verplicht om via MediPrima elektronisch te factureren aan de OCMW's.

Hoewel digitalisering in principe tot administratieve vereenvoudiging zou moeten leiden, wordt de implementatie bemoeilijkt door gebrekkige communicatie en vertragingen in de uitrol van het systeem. De Stuurgroep Kafka, waarvan ook ASGB deel uitmaakt, heeft hierop herhaaldelijk gewezen en heeft tevergeefs concrete acties voorgesteld om de overgang soepeler te laten verlopen.

Hoewel de meeste softwarepakketten naar verwachting klaar zullen zijn op 1 november, hebben de artsen onvoldoende tijd om zich goed voor te bereiden op het gebruik van MediPrima. Ga daarom tijdig na of uw softwarepakket volledig compatibel is met MediPrima en onderneem de nodige stappen zodat u klaar bent voor deze verplichte elektronisch facturatie vanaf 1 november. Informeer hiervoor best bij uw softwareleverancier.

Reacties

Heeft u een idee welke software pakketten ermee compatibel zijn?

Yoshimi

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2025.124

Nieuw akkoord 2026-2027: witte rook

 

Woensdagnacht 17 december werd in de Medicomut een akkoord bereikt tussen artsen en ziekenfondsen voor een nieuwe conventie van twee jaar (2026 en 2027).

In omstandigheden en tijden waarin er 0,0 budgettaire marge is, mag dat een heuse prestatie genoemd worden en vooral een bewijs dat het overleg in zijn huidige vorm wel degelijk nog werkt.

Hopelijk knoopt ook de minister dat laatste in zijn oren, nu hij de tekst van zijn Kader- of Hervormingswet aan het herschrijven is (na o.a. opmerkingen van de Raad van State en de Gegevensbeschermingsautoriteit). 

2025.129

Nieuwe tarieven 2026: fysiotherapie – fysische geneeskunde en revalidatie

 

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven die van toepassing zijn vanaf 1 januari 2026.

2025.128

Nieuwe tarieven 2026: klinische biologie

 

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven die van toepassing zijn vanaf 1 januari 2026.