SGB-symposium voor de startende arts - 7 februari 2012

ASGB-BERICHT





Op dinsdag 7 februari 2012 organiseert het ASGB een avond-symposium voor de startende arts in het Elewijt center te Zemst.  

- start ik meteen, na mijn opleiding, met de oprichting van een BVBA?

- is het nog de gewoonte om een instapsom te betalen in een associatie?

- sluit de accreditering naadloos aan bij het einde van mijn opleiding?

- hoeveel weken bedraagt het zwangerschapsverlof voor een zelfstandig arts?

- wanneer heb ik recht op een Impulseo I premie en wie komt in aanmerking voor een renteloze lening?

- de nieuwe wet op de foutloze aansprakelijkheid al van kracht?

- sluit ik een verzekering gewaarborgd inkomen af en/of een omzetverzekering?



U WIL EEN ANTWOORD OP DEZE VRAGEN



Schrijf u nu reeds in op het ASGB-symposium



Locatie:                Tervuursesteenweg 564 te 1982 Elewijt-Zemst

                              (Tel. 015/62.72.72)

                              http://www.elewijtcenter.be/content/wegbeschrijving

                              parking beschikbaar – koud buffet voorzien

Begin/Einde:          start 17u30  -  einde voorzien rond 22u

Inschrijving:          via ASGB  asgb@telenet.be of tel. 03/238.49.48 of fax. 03/216.30.64 vóór 31 januari 2012.



Accreditering:           goedgekeurd in de rubriek 6 (ethiek en economie) - CP 3



Programma:        Kan u hier terugvinden


2026.088

Nieuwe verstrekking voor expertise op afstand in de dermatologie en venerologie

 

Op 10 juli 2026 werd een KB gepubliceerd met nomenclatuur voor een nieuwe verstrekking voor expertise op afstand door een arts-specialist in de dermatologie en venerologie op vraag van de huisarts.

Het principe was al opgenomen in het akkoord 2022-2023 maar de uitwerking hiervan heeft heel wat voeten in de aarde gehad.

Het KB gaat in voege op 1 september 2026. 

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst ervan.

2026.086

Besparingsmaatregel inzake cardiale revalidatie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 3 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat een besparingsmaatregel inzake cardiale revalidatie invoert vanaf 1 augustus 2026. Het gaat om een vermindering van de tarieven met 10%.

Deze maatregel werd niet besproken in de NCAZ of TGR maar werd ‘rechtstreeks’ beslist door het College van directeurs binnen het RIZIV.

De revalidatieverstrekkingen voor cardiale revalidatie die vóór 1 augustus 2026 verricht werden, kunnen evenwel nog aangerekend worden aan de tarieven die van toepassing zijn vóór 1 augustus 2026.

2026.085

Aanpassing patiëntengroepen laagvariabele zorg n.a.v. opsplitsing nomenclatuurnummer besnijdenis

 

Op 3 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat de patiëntengroepen voor de LVZ (laagvariabele zorg) wijzigt.

De aanleiding daartoe is het feit dat het nomenclatuurnummer voor de besnijdenis in twee afzonderlijke verstrekkingen werd opgesplitst sinds 1 juni 2026.

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst van het op 3 juli gepubliceerde KB.