Interpretatieregel i.v.m. SPECT-CT van het hart

ASGB-BERICHT ASGB-BERICHT2017.027

Geachte collega

 

In het BS van 22/2/2017 verscheen een interpretatieregel i.v.m. SPECT-CT van het hart.

 

met collegiale groeten, het ASGB-bestuur


Publicatie: 2017-02-22

FEDERALE OVERHEIDSDIENST SOCIALE ZEKERHEID

Rijksinstituut voor ziekte- en invaliditeitsverzekering. - Interpretatieregels betreffende de nomenclatuur van de geneeskundige verstrekkingen
Op voorstel van de Technische geneeskundige raad van 6 december 2016 en in uitvoering van artikel 22, 4° bis, van de wet betreffende de verplichte verzekering voor geneeskundige verzorging en uitkeringen, gecoördineerd op 14 juli 1994, heeft het Comité van de Verzekering voor geneeskundige verzorging op 16 januari 2017 de hiernagaande interpretatieregel vastgesteld :
Interpretatieregels betreffende de verstrekkingen van artikel 18, § 2 (Nucleaire geneeskunde) van de nomenclatuur van de geneeskundige verstrekkingen :
INTERPRETATIEREGEL 07
VRAAG
Kan de verstrekking 442536-442540, een lokalisatie CT, worden aangerekend bij een scintigrafie van het hart of bij een DAT-scan (SPECT onderzoeken 442396-442400 of 442514-442525 ) ?
ANTWOORD
Indien de CT component van het hybride SPECT-CT toestel enkel voor attenuatiecorrecties gebruikt wordt kan geen lokalisatie CT worden aangerekend.
De verstrekking 442536-442540 mag bijgevolg niet aangerekend worden in geval van cardiale onderzoeken met gebruik van MIBI (0745872-0745883) of Tetrofosmine (0745916-0745920) of bij hersenonderzoeken door middel van joflupaan (DAT-scan - 0746012-0746023), uitgevoerd op een hybride SPECT-CT toestel .
In deze gevallen wordt het CT gedeelte van het hybride SPECT-CT toestel namelijk enkel gebruikt voor attenuatiecorrectie en is een "lokalisatie CT " overbodig.
De hiervoren vermelde interpretatieregel heeft uitwerking met ingang van 1 januari 2016.
De Leidend ambtenaar,
H. DE RIDDER
De Voorzitter,
J. VERSTRAETEN

Reacties

Inderdaad eindelijk goed nieuws en dank aan al degenen die daar moeite voor gedaan hebben!

Gielen Jacques
2026.044

Correcties op de nomenclatuur inzake rusthuisbezoeken gepubliceerd

 

Op 22 april 2026 zijn een aantal KB’s en een interpretatieregel gepubliceerd die de in 2024 nieuw ingevoerde nomenclatuur voor bezoeken in een WZC corrigeren. Het gaat m.a.w. om nomenclatuurnummer 106610 en aanverwanten.

Sommige aanpassingen betreffen eerder ‘teksttoilet’ van de in 2024 gepubliceerde KB’s (gebruik van de juiste terminologie) maar twee punten zijn dermate belangrijk dat we ze nog eens uitdrukkelijk vermelden.

Eén gaat over het GMD van een WZC-patiënt en het ander over het zgn. ongewoon bezoek.

 

2026.043

Nieuwe huisartsennomenclatuur voor palliatieve zorg vanaf 1 juni '26

 

Op 20 april 2026 zijn drie KB’s in het Staatsblad gepubliceerd over de ondersteuning van de huisarts m.b.t. palliatieve patiënten.

Er worden (vanaf 1 juni 2026) twee forfaitaire honoraria ingevoerd die het opstellen van een ACP (advanced care planning) aanvullen:

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan: