Geriatrie - endocrinologie en de diabetesconventie

ASGB-BERICHT 2012.049

Geachte Collega,



In verband met dit onderwerp bezorgen we u nog dit bericht van Dr. Winnen, adviseur-generaal van het Riziv.



met collegiale groeten, het ASGB-bestuur


Onderwerp: geriatrie - endocrinologie en de diabetesconventie

 

Beste collega’s,

 

Ik kom terug op deze aangelegenheid, meer bepaald wat betreft het aspect begeleiding van de diabetesconventies. Zoals reeds toegelicht in de brief die korte tijd geleden aan de betrokken geneesheren-specialisten werd gericht, worden de nodige maatregelen getroffen voor die geneesheren-specialisten die deze functie nu reeds opnemen (nog met kwalificatie “573”) maar die wensen over te stappen naar het specialisme geriatrie (kwalificatie “180”). In concreto zullen deze collega’s ook vermeld blijven op de lijst met namen van de geneesheren-specialisten die de conventie diabetes begeleiden, en dit zelfs nadat hun kwalificatie is gewijzigd in “180”. Op die wijze komt de verdere opvolging en de continuïteit van de diabetesconventie niet in het gedrang. Volgens de mij meegedeelde informatie zijn er veertien van de zestien geneesheren-specialisten,  vermeld op een overzicht dat u ons bezorgde, in dat geval. Zoals reeds herhaaldelijk benadrukt zal kwalificatiecode “183” niet toegekend worden wegens incompatibele combinatie geriatrie-endocrinologie: zie MB terzake.

Ik hoop hiermee enigszins de bestaande ongerustheid in verband met dit onderwerp gemilderd of zelfs  weggenomen te hebben.

 

Vriendelijke groet,    

 

 

Dokter Bert WINNEN

 

Adviseur-generaal

Voorzitter van het College van geneesheren-directeurs

 

T + 32 2 739 7777

 

F + 32 2 739 7376

 

bert.winnen@riziv.fgov.be

 

 

Rijksinstituut voor ziekte- en invaliditeitsverzekering

 

 

Dienst Geneeskundige Verzorging

 

Medische Directie

 

Tervurenlaan 211, lok. 545

 

1150 Brussel

 

http://www.riziv.be

 

 

 

 

2026.088

Nieuwe verstrekking voor expertise op afstand in de dermatologie en venerologie

 

Op 10 juli 2026 werd een KB gepubliceerd met nomenclatuur voor een nieuwe verstrekking voor expertise op afstand door een arts-specialist in de dermatologie en venerologie op vraag van de huisarts.

Het principe was al opgenomen in het akkoord 2022-2023 maar de uitwerking hiervan heeft heel wat voeten in de aarde gehad.

Het KB gaat in voege op 1 september 2026. 

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst ervan.

2026.086

Besparingsmaatregel inzake cardiale revalidatie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 3 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat een besparingsmaatregel inzake cardiale revalidatie invoert vanaf 1 augustus 2026. Het gaat om een vermindering van de tarieven met 10%.

Deze maatregel werd niet besproken in de NCAZ of TGR maar werd ‘rechtstreeks’ beslist door het College van directeurs binnen het RIZIV.

De revalidatieverstrekkingen voor cardiale revalidatie die vóór 1 augustus 2026 verricht werden, kunnen evenwel nog aangerekend worden aan de tarieven die van toepassing zijn vóór 1 augustus 2026.

2026.085

Aanpassing patiëntengroepen laagvariabele zorg n.a.v. opsplitsing nomenclatuurnummer besnijdenis

 

Op 3 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat de patiëntengroepen voor de LVZ (laagvariabele zorg) wijzigt.

De aanleiding daartoe is het feit dat het nomenclatuurnummer voor de besnijdenis in twee afzonderlijke verstrekkingen werd opgesplitst sinds 1 juni 2026.

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst van het op 3 juli gepubliceerde KB.