TGR, inwendige geneeskunde

ASGB-BERICHT 2012.042



Bijlagen:

geriatrie-diabetesconventie (2).doc

12-256_CTM 12 - connex 20120320 (2).doc

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standaardtabel;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}



Geachte Collega,



Hierbij enige follow up vanuit de werkgroep inwendige geneeskunde van de TGR:



- defibrillatie: de verstrekking 475016-475020 (elektrische defibrillatie tijdens interventie - cardioversie) is niet meer toegankelijk voor niet-cardiologen wat in een aantal ziekenhuizen voor problemen zorgt. Men wenst de nomenclatuur niet meer te wijzigen maar de nieuwe omschrijving van 212111-212122 ('defibrillatie bij hartstilstand' wordt 'bij cardiopulmonale reanimatie') in het nog te publiceren artikel 13. Dit laat toe om deze verstrekking bij hemodynamische onstabiliteit als dusdanig aan te rekenen. We hebben gevraagd om dit uitdrukkelijk in het PV te vermelden zodat er later geen problemen met de DGEC kunnen ontstaan. De electievee cardioversie kan dan wel nog een probleem blijven.

- een aantal algemeen internisten met bijzondere bekwaming in de geriatrie die tot hiertoe (mee) verantwoordelijk waren voor een diabetesconventie hebben een erkenning als geriater aangevraagd en dreigen daardoor de toegang tot de conventie te verliezen (het KB spreekt inderdaad alleen van endocrinologen-diabetologen en algemeen internisten). Dr. Baeyens heeft hierover al meermaals het Riziv geïnterpelleerd en er is toegezegd dat de toegankelijkheid als verworven recht behouden blijft voor degenen die er al actief in waren. Normaliter zouden de betrokkenen bijgevoegde brief van het Riziv al moeten ontvangen hebben.

- de problemen i.v.m. de connexiteit, in de praktijk vnl. voor internisten met polarisatie pneumologie of gastro-enterologie, moeten worden opgelost door een wijziging van erkenning tot pneumoloog resp. gastro-enteroloog. We vinden geen gehoor om de nomenclatuur aan te passen.Voor de pneumologen is dit geen probleem, voor de gastro-enterologen is de overgangsperiode al enige tijd verstreken maar de FOD heeft zich akkoord verklaard om dit vooralsnog mogelijk te maken. We zullen vragen om dit dossier al te agenderen op de volgende vergadering van de Hoge Raad van volgende week donderdag. Het blijft o.i. echter een aberratie om iemand een colonoscopie of een bronchoscopie te laten uitvoeren maar zonder poliepectomie resp. biopsiename.

- het invoeren van een generische verstrekking voor het vervangen van implantaten heeft voor de cardiologen geresulteerd in een besparing op de verstrekking 229176-229180 van om en bij de 66% wat niet de bedoeling was. Blijkbaar is er een vergissing gebeurd. De oude libellé sprak van "vervangen van de batterij of de elektroden" en bij de opmaak van de begroting heeft men bij het opsplitsen van deze verstrekking 2x het totale aantal verstrekkingen gerekend. Dit zal herberekend en gecorrigeerd worden maar de oplossing zal wellicht niet voor het einde van het jaar in het BS staan.



met colllegiale groeten, het ASGB-bestuur


2026.088

Nieuwe verstrekking voor expertise op afstand in de dermatologie en venerologie

 

Op 10 juli 2026 werd een KB gepubliceerd met nomenclatuur voor een nieuwe verstrekking voor expertise op afstand door een arts-specialist in de dermatologie en venerologie op vraag van de huisarts.

Het principe was al opgenomen in het akkoord 2022-2023 maar de uitwerking hiervan heeft heel wat voeten in de aarde gehad.

Het KB gaat in voege op 1 september 2026. 

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst ervan.

2026.086

Besparingsmaatregel inzake cardiale revalidatie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 3 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat een besparingsmaatregel inzake cardiale revalidatie invoert vanaf 1 augustus 2026. Het gaat om een vermindering van de tarieven met 10%.

Deze maatregel werd niet besproken in de NCAZ of TGR maar werd ‘rechtstreeks’ beslist door het College van directeurs binnen het RIZIV.

De revalidatieverstrekkingen voor cardiale revalidatie die vóór 1 augustus 2026 verricht werden, kunnen evenwel nog aangerekend worden aan de tarieven die van toepassing zijn vóór 1 augustus 2026.

2026.085

Aanpassing patiëntengroepen laagvariabele zorg n.a.v. opsplitsing nomenclatuurnummer besnijdenis

 

Op 3 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat de patiëntengroepen voor de LVZ (laagvariabele zorg) wijzigt.

De aanleiding daartoe is het feit dat het nomenclatuurnummer voor de besnijdenis in twee afzonderlijke verstrekkingen werd opgesplitst sinds 1 juni 2026.

Als bijlage bij dit bericht vindt u de integrale tekst van het op 3 juli gepubliceerde KB.