Werking van het samenwerkingsplatform eerstelijnsgezondheidszorg

ASGB-BERICHT 2011.143

Geachte Collega,

In het BS van 20/10/2011 verscheen een MB i.v.m. de werking van het Samenwerkingsplatform Eerstelijnsgezondheidszorg.

met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.


Publicatie: 2011-10-20 

VLAAMSE OVERHEID WELZIJN, VOLKSGEZONDHEID EN GEZIN

28 SEPTEMBER 2011. - Ministerieel besluit houdende de vastlegging van de nadere regels over de werking van het Samenwerkingsplatform Eerstelijnsgezondheidszorg



De Vlaamse minister van Welzijn, Volksgezondheid en Gezin,

Gelet op het decreet van 3 maart 2004 betreffende de eerstelijnsgezondheidszorg en de samenwerking tussen de zorgaanbieders, artikel 6bis, ingevoegd bij het decreet van 20 maart 2009;

Gelet op het besluit van de Vlaamse Regering van 13 juli 2009 tot bepaling van de bevoegdheden van de leden van de Vlaamse Regering, gewijzigd bij de besluiten van de Vlaamse Regering van 24 juli 2009, 4 december 2009, 6 juli 2010, 7 juli 2010, 24 september 2010, 19 november 2010, 13 mei 2011 en 10 juni 2011;

Gelet op het besluit van de Vlaamse Regering van 9 september 2011 tot oprichting van het Samenwerkingsplatform Eerstelijnsgezondheidszorg, artikel 5;

Gelet op het advies van de Inspectie van Financiën, gegeven op 19 september 2011,

Besluit : 

Artikel 1. In dit besluit wordt verstaan onder Samenwerkingsplatform Eerstelijnsgezondheidszorg, afgekort het samenwerkingsplatform, het samenwerkingsplatform vermeld in artikel 1, 2° van het besluit van de Vlaamse Regering tot de oprichting van het Samenwerkingsplatform Eerstelijnsgezondheidszorg.

Art. 2. De voorzitter van het samenwerkingsplatform verklaart de aanwezigheidslijst van elke vergadering voor waar en echt.

Als er een ad hoc werkgroep opgericht wordt op initiatief van de voorzitter, bepaalt de voorzitter, na toestemming van het samenwerkingsplatform, de opdrachten en het tijdschema om de opdrachten uit te voeren, alsook de samenstelling en het maximale aantal leden van de werkgroep.

Art. 3. De voorzitter informeert de Vlaamse minister, bevoegd voor het gezondheidsbeleid, over de realisatie van de opdrachten aan de hand van verslagen en adviezen van het samenwerkingsplatform.

Brussel, 28 september 2011.

De Vlaamse minister van Welzijn, Volksgezondheid en Gezin,

J. VANDEURZEN

2026.047

Nieuwe nomenclatuur i.v.m. spirometrie en ergospirometrie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB met besparingsmaatregelen i.v.m. spirometrie en ergospirometrie gepubliceerd.

Aanleiding was de vaststelling door de DGEC van een reeks niet-conforme aanrekeningen en cumuls (waarover ook heel wat discussie bestond).

Het Kartel heeft de aandacht gevestigd op de onderwaardering van de ergospirometrie en vroeg daarvoor een beperkt bijkomend budget in de behoeftenfiches voor 2026 (zie wordfile als bijlage bij dit bericht). 

We werden daarin echter niet gevolgd door de andere partners.

 

2026.046

Gewijzigde toepassingsregel in de klinische biologie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB gepubliceerd over een gewijzigde toepassingsregel in de nomenclatuur klinische biologie die in voege zal treden op 1 juni 2026.

Het gaat om de schrapping van de verstrekking 552016-552020 uit het cumulverbod van de verstrekking 557314-557325.

  • * 552016 552020 Opzoeken van infectieuze agentia met een immunologische techniek
  • * 557314 557325 Opsporen van minstens het SARS-CoV-2 virus door middel van een techniek van moleculaire amplificatie

 

2026.045

Circumcisie moet vanaf 1 juni 2026 medisch-geïndiceerd zijn

 

Op 30 april 2026 is het KB met een besparingsmaatregel i.v.m. circumcisie gepubliceerd.

Het initiële voorstel werd, mede na advies van de beroepsvereniging urologie, bijgestuurd zodat medisch-geïndiceerde ingrepen wel nog kunnen vergoed worden.

De maatregel zal verder worden geëvalueerd en hopelijk zal dan een correcte opvolging blijken.

Hierna (klik op lees meer) vindt u de integrale tekst van het op 30 april gepubliceerde KB en in de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de onderliggende nota van de NCAZ.