Permanentiehonorarium pediatrie

ASGB-BERICHT 2011.042

Geachte Collega,



In verband met het permanentiehonorarium voor de pediater publiceert het Riziv nog volgende mededeling.



Via onderstaande links krijgt de hoofdgeneesheer toegang tot de online toepassing om de permanenties in te vullen, retrograad vanaf 1 juli 2010.



met collegiale groeten, het ASGB-bestuur 


https://www.riziv.fgov.be/webprd/appl/phofped/GeneralIntroduction.aspx?lang=nl



Permanentiehonorarium pediaters



Inleiding



Het forfaitair permanentiehonorarium voor de pediaters is ingevoerd met het doel de honoraria van de pediaters te herwaarderen en de aanwezigheid van de geneesheren-specialisten in de pediatrie in het ziekenhuis te stimuleren, zodat deze expertise beschikbaar is buiten de uurroosters waarvoor de betaling van beschikbaarheidshonoraria voorzien is.



Dit honorarium wordt betaald voor maximum 1 VTE geneesheer-specialist in de pediatrie, ongeacht het aantal geneesheren-specialist in de pediatrie die aanwezig zijn en uitgezonderd de geneesheren-specialist in de pediatrie in opleiding, op voorwaarde dat er een permanente fysieke aanwezigheid in het ziekenhuis werd verzekerd van 9 tot en met 17 uur.

Dit geldt alleen voor ziekenhuizen die een dienst kindergeneeskunde (kenletter E) omvatten met een zorgprogramma voor kinderen.



Voor deze ziekenhuizen is er vanaf 1 juli 2010 bij koninklijk besluit een forfaitair honorarium voorzien per werkdag.

Een werkdag is een dag die noch een zaterdag, noch een zondag en noch een feestdag is.



Artikel 5 van het koninklijk besluit bepaalt het indexeerbare bedrag van dit honorarium:

 

01/07/2010

Forfait per werkdag (geen zaterdag, zondag of feestdag)

240,00 €

Er is per dag slechts één forfaitair honorarium voor pediaters voorzien per ziekenhuis, en dus niet per campus. Indien bijvoorbeeld een ziekenhuis permanentie organiseert op meerdere sites wordt er hiervoor dus slechts één permanentiehonorarium betaald.



Voor de registratie van de honoraria kan de hoofdgeneesheer van elk ziekenhuis dat in aanmerking komt, de gebruikersnaam en het paswoord gebruiken die gelden voor de beschikbaarheidshonoraria voor geneesheer-specialisten.

Na het einde van elk trimester en ten laatste op de laatste dag van het daarop volgende trimester vult hij de gegevens van de permanentie van zijn ziekenhuis via de online toepassing in op de Riziv-website (zie registreren).



Het Riziv sluit de registratie van elk trimester onherroepelijk af op de eerste dag van het tweede trimester dat volgt op het betrokken trimester (bijv. registratie van het tweede trimester = afsluiten op 1 oktober).

Twee weken voor het afsluiten van de registratieperiode van een bepaald trimester stuurt het Riziv automatisch een herinneringsmail naar de hoofdgeneesheer.



Door de retroactieve inwerkingtreding van het koninklijk besluit kunnen de gegevens van 1 juli 2010 tot en met 31 december 2010 uitzonderlijk in de online toepassing worden ingebracht tot 30 juni 2011.



Het Riziv betaalt vervolgens de forfaitaire permanentiehonoraria aan het ziekenhuis of aan de Medische raad (zelfde rekeningnummer als datgene dat door het ziekenhuis werd opgegeven voor de beschikbaarheidshonoraria).

Elke hoofdgeneesheer kan het overzicht van de betaalde forfaitaire permanentiehonoraria is voor zijn ziekenhuis consulteren op de website.



De hoofdgeneesheer verdeelt de volledige forfaitaire permanentiehonoraria over alle pediaters die de medische permanentie hebben verzekerd, en dit gebeurt pro rata de werkelijke aanwezigheidsuren in het ziekenhuis.



Voor bijkomende informatie of bij technische problemen, contacteer ons.

2026.048

Nieuwe vergoedingsregels bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie

 

Op 4 mei 2026 werd een Ministerieel Besluit gepubliceerd i.v.m. de tegemoetkoming voor invasieve hulpmiddelen bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie.

Het besluit bevat criteria die gelden voor de verplegingsinrichting, voor de patiënt en voor het hulpmiddel zelf.

Daarnaast bevat het regels over de attestering en de aanvraagprocedure.

Het besluit is in voege getreden op 1 april 2026. 

In de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de tekst ervan. 

2026.047

Nieuwe nomenclatuur i.v.m. spirometrie en ergospirometrie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB met besparingsmaatregelen i.v.m. spirometrie en ergospirometrie gepubliceerd.

Aanleiding was de vaststelling door de DGEC van een reeks niet-conforme aanrekeningen en cumuls (waarover ook heel wat discussie bestond).

Het Kartel heeft de aandacht gevestigd op de onderwaardering van de ergospirometrie en vroeg daarvoor een beperkt bijkomend budget in de behoeftenfiches voor 2026 (zie wordfile als bijlage bij dit bericht). 

We werden daarin echter niet gevolgd door de andere partners.

 

2026.046

Gewijzigde toepassingsregel in de klinische biologie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB gepubliceerd over een gewijzigde toepassingsregel in de nomenclatuur klinische biologie die in voege zal treden op 1 juni 2026.

Het gaat om de schrapping van de verstrekking 552016-552020 uit het cumulverbod van de verstrekking 557314-557325.

  • * 552016 552020 Opzoeken van infectieuze agentia met een immunologische techniek
  • * 557314 557325 Opsporen van minstens het SARS-CoV-2 virus door middel van een techniek van moleculaire amplificatie