Rizivnummer jonge erkende huisartsen

ASGB-BERICHT 2007.182

berichten/794bericht 182.zip

Geachte Collega,

 
Het ASGB werd er enkele maanden geleden op attent gemaakt dat jonge erkende huisartsen soms nog enige tijd op hun nieuw Rizivnummer moeten wachten en dus verplicht zijn om zolang de lagere HIBO-tarieven te hanteren.


Tijdens de vergadering van de medicomut van 2 juli ll. hebben de ASGB-vertegenwoordigers dit probleem aangekaart.

Tijdens de vergadering van 17 september 2007 ontvingen we vanwege het Riziv het bijgevoegde antwoord.

De directeur-generaal van de FOD is gemachtigd om de ministeriële besluiten tot erkenning op te maken. Meestal zal dit al daags na de vergadering van de erkenningscommissie zijn, uiterlijk 3 werkdagen erna. Het Riziv deelt uiterlijk 2 dagen later het nieuwe Rizivnummer aan de betrokken arts mee.

De enige vertragingen die dan nog mogelijk zijn liggen dan :

-ofwel bij de erkenningscommissie, maar die heeft er zich toe geëngageerd om voldoende frequent te vergaderen opdat dit niet zou gebeuren (en heeft dat de voorbije zomermaanden ook al gedaan);
-ofwel bij de kandidaten zelf die nogal eens onvolledige dossiers durven indienen.
 
Ons secretariaat en onze vertegenwoordigers in de erkenningscommissies zijn steeds bereid om daarbij behulpzaam te zijn.

De nieuwe procedure zal overigens niet alleen voor huisartsen gelden maar voor alle erkenningsaanvragen.

 
met collegiale groeten, het ASGB-bestuur

2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.