Budget financiele middelen ziekenhuizen

ASGB-BERICHT 2007.156

berichten/765BS 09082007 - KB 09062007 - fin.midd.zh.pdf

Geachte Collega,



In het BS van 9/8/2008 verscheen een erratum op het KB over het budget van financiële middelen van de ziekenhuizen.



met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.


Publicatie: 2007-08-09



FEDERALE OVERHEIDSDIENST VOLKSGEZONDHEID, VEILIGHEID VAN DE VOEDSELKETEN EN LEEFMILIEU


19 JUNI 2007. - Koninklijk besluit tot wijziging van het koninklijk besluit van 25 april 2002 betreffende de vaststelling en de vereffening van het budget van financiële middelen van de ziekenhuizen. - Erratum


In het Belgisch Staatsblad nr. 196, van 28 juni 2007, op bladzijde 35437, dient men volgende wijzigingen aan artikel 7 aan te brengen :

1° in punt 1°, tweede lid, dient men te lezen « 30 juni 2007 » in plaats van « 30 juni 2006 »;

2° in punt 5°, eerste lid, dient men te lezen « A + (0,05 * J1) + (0,1* J2) + 43 * P » in plaats van « A + (0,05 * J1) + (0,01* J2) + 43 * P ».

In het Belgisch Staatsblad nr. 196, van 28 juni 2007, op bladzijde 35440, dient men volgende wijzigingen aan artikel 13 aan te brengen :

1° in punt 1°, eerste lid, dient men te lezen « met uitzondering van de geïsoleerde Sp-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 150 bedden, de geïsoleerde G-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 150 bedden en de ziekenhuizen en Sp-diensten voor palliatieve zorg, » in plaats van « met uitzondering van de ziekenhuizen en Sp-diensten en geïsoleerde G-diensten met minder dan 150 bedden en de ziekenhuizen en Sp-diensten voor palliatieve zorg, »;

2° in punt 1°, derde lid, dient de tabel door de volgende tabel te vervangen :

Voor de raadpleging van de tabel, zie bijlage

3° in punt 1°, vijfde lid, dient men te lezen, in § 1bis, « van de geïsoleerde Sp-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 150 bedden en de geïsoleerde G-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 150 bedden » in plaats van « van de ziekenhuizen en van de Sp-diensten en geïsoleerde G-diensten met minder dan 150 bedden, ».

In het Belgisch Staatsblad nr. 196, van 28 juni 2007, op bladzijde 35441, in artikel 13, dertiende lid, in § 2, dient men te lezen « met uitzondering van de geïsoleerde Sp-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 150 bedden en de geïsoleerde G-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 150 bedden, de ziekenhuizen en Sp-diensten voor palliatieve zorg en de eenheden voor de behandeling van zware brandwonden » in plaats van « met uitzondering van de ziekenhuizen en Sp-diensten en geïsoleerde G-diensten met minder dan 150 bedden, de ziekenhuizen en Sp-diensten voor palliatieve zorg en de eenheden voor de behandeling van zware brandwonden ».

In het Belgisch Staatsblad nr. 196, van 28 juni 2007, op bladzijde 35443, dient men volgende wijzigingen aan artikel 15 aan te brengen :

1° in het eerste lid, artikel 65, 1°, dient men te lezen « a) algemene ziekenhuizen, met uitzondering van de geïsoleerde Sp-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 200 bedden en de geïsoleerde G-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 200 bedden, de ziekenhuizen en Sp-diensten voor palliatieve zorg en de eenheden voor de behandeling van zware brandwonden : » in plaats van « a) algemene ziekenhuizen, met uitzondering van de ziekenhuizen en Sp-diensten en geïsoleerde G-diensten met minder dan 200 bedden, de ziekenhuizen en Sp-diensten voor palliatieve zorg en de eenheden voor de behandeling van zware brandwonden : »;

2° in het derde lid, artikel 65, 1°, dient men te lezen « b) geïsoleerde Sp-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 200 bedden, geïsoleerde G-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 200 bedden met uitzondering van de Sp-bedden voor palliatieve zorg en ziekenhuizen die een financiering toegekend krijgen volgens de modaliteiten bedoeld in punt a) : » in plaats van « b) Geïsoleerde Sp- en G-diensten en geïsoleerde Sp- en G-ziekenhuizen met minder dan 200 bedden, met uitzondering van de Sp-bedden voor palliatieve zorg en ziekenhuizen die een financiering toegekend krijgen volgens de modaliteiten bedoeld in punt a) : »;

3° in het zesde lid, artikel 65, 2°, dient men te lezen « en de verblijven met ernstgraad 3 of 4 en mortaliteit risico 3 of 4 » in plaats van « en de verblijven met ernstgraad 3 of 4 ».

In het Belgisch Staatsblad nr. 196, van 28 juni 2007, op bladzijde 35444, in artikel 17 dient men de woorden « RVA-stagiairs » weg te laten in het eerste lid en in punt B van het tweede lid.

In het Belgisch Staatsblad nr. 196, van 28 juni 2007, op bladzijde 35444, in artikel 19, punt 4°, dient men te lezen « met uitzondering van de geïsoleerde Sp-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 150 bedden, de geïsoleerde G-ziekenhuizen en -diensten met minder dan 150 bedden en de ziekenhuizen en Sp-diensten voor palliatieve zorg » in plaats van « met uitzondering van de ziekenhuizen en Sp-diensten en geïsoleerde G-diensten met minder dan 150 bedden en de ziekenhuizen en Sp-diensten voor palliatieve zorg ».

In het Belgisch Staatsblad nr. 196, van 28 juni 2007, op bladzijden 35454 en 35455, in bijlage 3, punt 1.3., dient men te lezen « aantal opnamen voor de patiënten die in een statistische buurt wonen waarvan het percentage eigenaars lager ligt dan het gemiddelde voor die buurt en » in plaats van « die in een statistische buurt wonen waarvan de waarde voor de variabele percentage inkomensaangiften van minder dan 20.000 EUR hoger ligt dan het gemiddelde voor die buurt en » na elk eerste streepje van de variabelen % eigenaar*leeftijd, % eigenaar*rvv, % eigenaar*ihand en % eigenaar*alleenstaand.


2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.