Commissie van Beroep

ASGB-BERICHT 2007.146





Geachte Collega,



In het BS van 29/6/2007 verscheen de benoeming van de leden van de Commissie van beroep bij het Riziv.

Voor het Kartel zetelt Dr. Saeys.



met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.

 


Publicatie: 2007-06-29

                                                                            

FEDERALE OVERHEIDSDIENST SOCIALE ZEKERHEID                 

                                                                          

Rijksinstituut voor ziekte- en invaliditeitsverzekering. - Commissie van beroep, ingesteld bij de Dienst voor geneeskundige verzorging. - Benoeming van leden

 

Rijksinstituut voor ziekte- en invaliditeitsverzekering. - Commissie van beroep, ingesteld bij de Dienst voor geneeskundige verzorging. - Benoeming van leden

Bij koninklijk besluit van 7 juni 2007, worden benoemd tot leden van de Commissie van beroep, ingesteld bij de Dienst voor geneeskundige verzorging van het Rijksinstituut voor ziekte- en invaliditeitsverzekering, als vertegenwoordigers van een representatieve beroepsorganisatie van de geneesheren, vanaf 31 januari 2007 :

1° erkende huisarts :

Dr. Madenspacher, J., in de hoedanigheid van werkend lid;

2° geneesheren-specialisten :

Dr. Jadin, J.-M., in de hoedanigheid van werkend lid en Dr. Smekens, J. en Dr. Van Hoorde, P., in de hoedanigheid van plaatsvervangende leden.

Bij hetzelfde besluit, worden benoemd tot leden bij genoemde commissie, als vertegenwoordigers van de representatieve beroepsorganisaties van de geneesheren, vanaf de dag van deze bekendmaking :

1° erkende huisartsen :

Dr. Saeys, R., in de hoedanigheid van werkend lid en Dr. Schrooyen, W., ter vervanging van Dr. Weyns, M. en Dr. Wauters, H., in de hoedanigheid van plaatsvervangende leden;

2° geneesheer-specialist :

Dr. Hardy, A.-J., in de hoedanigheid van werkend lid, ter vervanging van Dr. Burnon, D.

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.

2026.090

Nieuwe criteria voor zorgprogramma’s beroertezorg

 

Op 24 juli 2026 werd een KB gepubliceerd i.v.m. de erkenningsnormen voor het zorgprogramma beroertezorg en de programmatie- en erkenningscriteria voor het zorgprogramma acute beroertezorg met invasieve procedures.

Het gaat om een nieuwe poging na voorafgaande vernietiging door de Raad van State, in een dossier dat al meer dan 10 jaar aansleept.

Het nieuwe KB, dat in voege treedt op 3 augustus 2026, hanteert als eerste basisprincipe het volgende minimale activiteitsniveau:

2026.089

Ambulante code van polysomnografie geschrapt vanaf 01/09/2026

 

Op 24 juli 2026 werd een KB gepubliceerd dat een besparingsmaatregel in de inwendige geneeskunde doorvoert: het schrappen van de ambulante code van polysomnografie.

Het realiseren van een ambulante polysomnografie wordt immers in strijd geacht met de regels inzake de fysieke aanwezigheid van de arts zoals bepaald in artikel 1 van de nomenclatuur.

De verstrekking mag dus niet meer reglementair aangerekend worden.

Dit gaat in vanaf 1 september 2026.