Budget financiële middelen ziekenhuizen, erratum

ASGB-BERICHT 2007.010

ASGB-bericht2007.010/Budget financiële middelen ziekenhuizen, erratum - 23 januari 2007



Geachte Collega,



In he BS van 16/1/2007 verscheen een erratum i.v.m. het budget van financiële middelen der ziekenhuizen.

Het heeft betrekking op de aanrekening van supplementen.

Zie ASGB-bericht 2006-252.



met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.



Publicatie: 207-01-16



FEDERALE OVERHEIDSDIENST VOLKSGEZONDHEID, VEILIGHEID VAN DE VOEDSELKETEN

EN LEEFMILIEU



10 NOVEMBER 2006. - Koninklijk besluit tot wijziging van het koninklijk besluit van 25 april 2002 betreffende de vaststelling en de vereffening van het budget van financiële middelen van de ziekenhuizen. - Erratum



In het Belgisch Staatsblad van 24 november 2006, op bladzijde 65614, dient men volgende wijzigingen aan artikel 24 aan te brengen :

1° in punt 1°, eerste zin, worden de woorden « voor de patiënten opgenomen in een dubbele en gemeenschappelijke kamer », toegevoegd na het woord « toepassen »;

2° in punt 2°, eerste zin, worden de woorden « voor de patiënten opgenomen in een dubbele en gemeenschappelijke kamer, » toegevoegd na de woorden « van toepassing zijn »;

3° in punt 3°, eerste zin, worden de woorden « voor de patiënten opgenomen in een dubbele en gemeenschappelijke kamer, » toegevoegd na het woord « toepassen ».

2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.