Werkgroep ziekenhuishygiëne

ASGB-BERICHT 2006.037

berichten/69avis du 07 02 2006 infections nosocomiales et lettres de Yvan Mayeur.zip

TER INFORMATIE ASGB-bericht2006.37/Werkgroep ziekenhuishygiëne - 16 februari 2006 Geachte Collega, In de schoot van de NRZV werd beslist om de werkgroep ziekenhuishygiëne te reactiveren om een antwoord te geven op de adviesaanvraag dd. 7 februari 2006 van Minister Demotte m.b.t. het wetsvoorstel tot uitvaardiging van veiligheids- en gezondheidsnormen voor de verzorgingsinstellingen en tot instelling van een vergoedingsregeling voor patiënten die het slachtoffer zijn van ziekenhuisinfecties (zie bijlagen). We kunnen 1 of 2 experten voordragen. Zij mogen zich kenbaar maken via het secretariaat. met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.

2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.