Algemene vergadering UHAK en Domus Medica

ASGB-BERICHT 2006.001

TER INFORMATIE ASGB-bericht2006.1/Algemene vergadering UHAK en Domus Medica - 9 januari 2006 Geachte Collega, Op 14/1/06 wordt aan de Algemene Vergadering van UHAK voorgesteld om de vereniging te ontbinden en de z.g. krijtlijnennota goed te keuren. Hierdoor zou dan de oprichting van Domus Medica als Eenheidsvereniging een feit zijn en wordt de samenwerking en integratie van Domus Medica met het SVH geregeld. Vroeger werd altijd gesteld dat de toekomstige Eenheidsvereniging pluralistisch en democratisch moest zijn. In de "Missie van de Eenheidsvereniging", zoals voorgesteld door de Raamgroep op 27/7/05, lezen we:" de vertegenwoordiging vertrekt vanuit de monodisciplinaire invalshoek van huisartsen, maar is pluralistisch gefundeerd...." Met het goedkeuren van de krijtlijnennota en het instemmen met een personele unie Domus Medica-SVH, wordt in feite de visie van het SVH als enige syndicale pijler aangenomen. Momenteel is allerminst duidelijk welk concreet programma deze Eenheidsvereniging gaat verdedigen. De tweespalt hierover binnen het SVH is niet van aard om de toekomst van deze vereniging met veel vertrouwen tegemoet te zien. Er is geen statutaire waarborg voor pluralisme. Dit punt moet nog verder worden uitgewerkt ( één van de opdrachten voor een op te richten Werkgroep Statuten ). In dergelijke omstandigheden kan natuurlijk moeilijk verwacht worden dat leden van het ASGB en collega s, die achter de standpunten van het ASGB staan, zouden instemmen met deze voorstellen. Wij raden onze leden dan ook aan om in hun kring en kringbesturen hun standpunt hierover duidelijk te maken en er de nodige gevolgen aan te verbinden. met collegiale groeten, het ASGB-bestuur

2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.