Nomenclatuur endocrinologie

ASGB-BERICHT 2005.166

berichten/538BijlBer05_12_166a.zip

Geachte Collega,



In een vroeger bericht (nr 149) hebben we u gemeld dat de opwaardering voor de raadpleging endocrinologie eindelijk zou uitgevoerd worden, en dit per

1december. Vermits de endocrinologen blijkbaar geen rondzendbrief ontvangen hebben, heeft het ASGB de voorzitter van de medicomut en de administratie van het

Riziv hierover geïnterpelleerd tijdens de vergadering van maandag ll. Blijkbaar was er weer een kink in de kabel gekomen omdat er naast de reeds gekende internist-endocrinologen ook een twintigtal nuclearisten een erkenning endocrinoloog hebben. De berekeningen moesten dus worden overgedaan. Dit is inmiddels gebeurd en tijdens de vergadering van de TGR van dinsdag is het dossier goedgekeurd. Het zal nu zo snel mogelijk worden afgewerkt (zie bijlagen a, b, en c).



met collegiale groeten, het ASGB-bestuur,

2026.049

Pijntherapie en rugchirurgie: reactie ASGB op de Pano-reportage

 

Als syndicaat betreuren we de commotie die vorige week ontstaan is n.a.v. verschillende persberichten en reportages over pijntherapie en rugchirurgie. Halsoverkop en emotioneel reageren helpt niemand vooruit, maar nu het stof weer is gaan liggen, is het wel tijd voor duidelijke en gedragen standpunten.

2026.048

Nieuwe vergoedingsregels bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie

 

Op 4 mei 2026 werd een Ministerieel Besluit gepubliceerd i.v.m. de tegemoetkoming voor invasieve hulpmiddelen bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie.

Het besluit bevat criteria die gelden voor de verplegingsinrichting, voor de patiënt en voor het hulpmiddel zelf.

Daarnaast bevat het regels over de attestering en de aanvraagprocedure.

Het besluit is in voege getreden op 1 april 2026. 

In de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de tekst ervan. 

2026.047

Nieuwe nomenclatuur i.v.m. spirometrie en ergospirometrie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB met besparingsmaatregelen i.v.m. spirometrie en ergospirometrie gepubliceerd.

Aanleiding was de vaststelling door de DGEC van een reeks niet-conforme aanrekeningen en cumuls (waarover ook heel wat discussie bestond).

Het Kartel heeft de aandacht gevestigd op de onderwaardering van de ergospirometrie en vroeg daarvoor een beperkt bijkomend budget in de behoeftenfiches voor 2026 (zie wordfile als bijlage bij dit bericht). 

We werden daarin echter niet gevolgd door de andere partners.