Nomenclatuur bariatrische heelkunde

ASGB-BERICHT 2005.051

berichten/226BijlBer05_4_051a.zip

ASGB-bericht2005.051/Nomenclatuur bariatrische heelkunde - 7 april 2005 Geachte Collega, Bijgevoegd vindt u een voorstel tot aanpassing van de nomenclatuur (met bijlage) voor bariatrische heelkunde en een ontwerp KB. Beide werden tijdens de laatste vergadering van de medicomut goedgekeurd. De wijziging gaat uiteraard pas in voege na (eventuele) publicatie in het BS. Er werd nog gediscussieerd over een aanpassing (BMI>30 + comorbiditeit) maar die werd voorlopig niet weerhouden. met collegiale groeten, het ASGB-bestuur.

2026.049

Pijntherapie en rugchirurgie: reactie ASGB op de Pano-reportage

 

Als syndicaat betreuren we de commotie die vorige week ontstaan is n.a.v. verschillende persberichten en reportages over pijntherapie en rugchirurgie. Halsoverkop en emotioneel reageren helpt niemand vooruit, maar nu het stof weer is gaan liggen, is het wel tijd voor duidelijke en gedragen standpunten.

2026.048

Nieuwe vergoedingsregels bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie

 

Op 4 mei 2026 werd een Ministerieel Besluit gepubliceerd i.v.m. de tegemoetkoming voor invasieve hulpmiddelen bij radiofrequente ablatie van schildklierpathologie.

Het besluit bevat criteria die gelden voor de verplegingsinrichting, voor de patiƫnt en voor het hulpmiddel zelf.

Daarnaast bevat het regels over de attestering en de aanvraagprocedure.

Het besluit is in voege getreden op 1 april 2026. 

In de pdf als bijlage bij dit bericht vindt u de tekst ervan. 

2026.047

Nieuwe nomenclatuur i.v.m. spirometrie en ergospirometrie vanaf 1 juni 2026

 

Op 30 april 2026 werd een KB met besparingsmaatregelen i.v.m. spirometrie en ergospirometrie gepubliceerd.

Aanleiding was de vaststelling door de DGEC van een reeks niet-conforme aanrekeningen en cumuls (waarover ook heel wat discussie bestond).

Het Kartel heeft de aandacht gevestigd op de onderwaardering van de ergospirometrie en vroeg daarvoor een beperkt bijkomend budget in de behoeftenfiches voor 2026 (zie wordfile als bijlage bij dit bericht). 

We werden daarin echter niet gevolgd door de andere partners.