Cumulverbod liaisonpsychiatrie en EEG

ASGB-BERICHT 2005.040

berichten/215BijlBer05_3_040.pdf

ASGB-bericht2005.040/Cumulverbod liaisonpsychiatrie en EEG - 16 maart 2005 Geachte Collega, Enkele maanden geleden werd ons door een lid psychiater gemeld dat zijn prestaties liaisonpsychiatrie (599443 en 599465) geweigerd werden omdat dezelfde dag een EEG (477131) door een collega neuroloog was uitgevoerd. Op 16.12.2004 meldde ik deze anomalie aan de Technisch Geneeskundige Raad. De werkgroep interpretatie van de TGR gaf ons onlangs het volgende antwoord: "de verstrekkingen 599443 Honorarium voor het eerste psychiatrisch onderzoek .... C 56 en 599465 Honorarium voor het navolgend psychiatrisch onderzoek ... C34 kunnen niet gecumuleerd worden met de technische verstrekkingen van artikel 20,§1,f op dezelfde dag, ook niet als ze door verschillende artsen worden uitgevoerd. Deze cumulverboden hebben een absoluut karakter." Zoals de nomenclatuur op dit ogenblik is opgesteld is deze interpretatie waarschijnlijk juist. De verstrekkingen onder artikel 20,§1,f staan in de nomenclatuur onder de titel van het specialisme neuropsychiatrie. Vermits dit specialisme onlangs werd opgesplitst in neurologie en psychiatrie lijkt het logischer om de titel van het artikel te wijzigen in neurologie. Er is dan ook geen enkele logica meer om een cumulverbod te handhaven tussen de prestaties van de psychiatrie en deze van de neuroloog net zomin als er een logica is tot cumulverbod tussen de prestaties psychiatrie en bv. cardiologie. We hebben een nieuw schrijven aan het RIZIV gericht met de vraag om de nomenclatuur in deze zin te herzien. met collegiale groeten, Dr. Robert Rutsaert.

2026.093

Nieuw KB over verpleegkundige handelingen binnen een zorgteam

 

In een gestructureerd zorgteam werken verschillende gezondheidzorgbeoefenaars samen rond de patiënt.

Dankzij duidelijke afspraken en een wettelijk kader kunnen bepaalde verpleegkundige handelingen worden gedelegeerd aan bepaalde gezondheidzorgbeoefenaar met de juiste competenties en vaardigheden, aldus een communicatie van de FOD.

2026.092

Aanpassing forfaitaire honoraria klinische biologie vanaf 1 augustus 2026

 

Op 14 juli 2026 werd een KB gepubliceerd inzake forfaitaire honoraria klinische biologie.

Het gaat om een aanpassing - vanaf 1 augustus 2026 - van de forfaitaire honoraria per voorschrift in het kader van een (nogal ingewikkelde) besparingsmaatregel voor een totaal van 22,490 miljoen. 

Van een initiële grotere lineaire besparing wordt een deel geherinvesteerd in de ziekenhuizen. Het gaat hierbij om twee onderdelen. 

2026.091

Assimilaties opladen voor RIZIV-sociaal statuut 2025 kan nog tot 30 september 2026

 

De bedragen van het RIZIV-sociaal statuut voor 2025 werden pas eind juli 2026 opgeladen in ProGezondheid, een maand later dan anders.

Het RIZIV heeft daarom op 31 juli jl. laten weten dat u ook een maand langer dan anders, dus tot 30 september i.p.v. 31 augustus, de tijd krijgt om aanpassingen te doen in Pro Gezondheid.