Schrijf u in voor het ASGB-symposium voor starters

2023.020

Datum: donderdag 23 maart 2023 van 18u30 tot 22u

Locatie: Elewijt Center, Tervuursesteenweg 564 te 1982 Elewijt

Deelname is GRATIS. Onthaal van 18u tot 18u25.

Inschrijven kan t.e.m. 15 maart 2023 door het webformulier uit de link hierna in te vullen. https://www.asgb.be/form/2023/symposium/starters

 

Programma

Algemeen deel : van 18u30 tot 20u

  • De overgang van sui generis- naar zelfstandigenstatuut: waaraan kunt u zich verwachten en vanaf wanneer kan een vennootschap interessant zijn? (Michel Wijns, jurist ASGB)
  • U denkt eraan om toe te treden tot een associatie. Welke samenwerkingsvormen zijn er en wat zijn hun voor- en nadelen? (Rita Cuypers, expert de in begeleiding van associaties)
  • Niemand is vrij van (medische) fouten… en zelfs zonder fout kan er schade zijn. Wat moet u weten over beroepsaansprakelijkheid? (Dr. Robert Rutsaert, bestuurslid ASGB

 

Walking dinner : van 20u tot 20u45 (aangeboden door ASGB)

 

Huisartsendeel : van 20u45 tot 21u45

  • Als startende huisarts op zoek naar de juiste praktijkvorm en financiële ondersteuning (Rita Cuypers, expert de in begeleiding van associaties)
  • Informatica in de huisartsenpraktijk: hoe ziet u het bos door de (software)bomen? (Dr. Arnout Vandekieboom, bestuurslid ASGB)

 

Specialistendeel: van 20u45 tot 21u45

  • Het ziekenhuislandschap is voortdurend in beweging. Hoe krijgt u inzicht in de verhouding met medische raden, beheerders, netwerken, enz.? (Dr. Herwig Van Dijck, lid ASGB)
  • Hot topics uit de nomenclatuur voor specialisten (Dr. Robert Rutsaert, bestuurslid ASGB)

 

Reacties

Tanne Daniels

Tanne daniels

Beste,

Ik kan niet aanwezig zijn. Is het mogelijk om online mee te volgen?

Astrid Van Cleef

Ik zou ook heel graag online willen meevolgen indien mogelijk omdat ik niet aanwezig ga kunnen zijn.

Mvg,

Joël Bulwick

Ook van mij de vraag of er de optie is om online te volgen?

Valerie

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.037

Aanpassing erkenningsnormen oncologisch zorgprogramma borstkanker

 

Op 2 april 2026 is een BVR (Besluit Vlaamse Regering) gepubliceerd dat de erkenningsnormen voor oncologische zorgprogramma's voor borstkanker (het KB van 26 april 2007) wijzigt.

Het komt erop neer dat centra een aantal nieuwe diagnoses moeten aantonen en een minimale aanwezigheid en activiteit van arts-specialisten moeten waarborgen.

Hierna (klik op lees meer) vindt u de integrale tekst van het nieuwe BVR dat in voege treedt op 12 april 2026.

 

2026.036

De ACA-hervorming: een mooie, maar riskante gok...

 

Op maandag 30 maart 2026 werd het rapport van de zgn. ACA-werkgroep gepresenteerd op de Medicomut. ACA staat voor ‘actes de consultations et assimilés’. Het gaat m.a.w. om de raadplegingshonoraria, de toezichthonoraria en de permanentie.

De hervorming van de ACA past in de algemene hervorming van de nomenclatuur. Het Kartel (ASGB – GBO – MoDeS) heeft ingestemd met de principes die in het rapport worden uiteengezet.

Dat stelt een ambitieuze en grootschalige hervorming voor en weerspiegelt op coherente wijze de discussies die tot nu toe zijn gevoerd.

2026.035

Corrigendum tarieven deel 11

 

Deel 11 betreft J. Inwendige geneeskunde ; K. Dermato-venereologie ; L. Pathologische anatomie.

Ingevolge een beslissing van de NCAZ op 9 maart 2026 wordt de sleutelletterwaarde van het dagplafond voor de geëvoceerde potentialen in de tabel ‘J. 6. Neuropsychiatrie’ aangepast vanaf 1 april 2026.

In de file als bijlage vindt u de nieuwe tarieven (aanpassingen in het vet).