GMD chronische patiënten voortaan van 30 jaar tot 85 jaar

2022.37

In het akkoord artsen-ziekenfondsen 2022-2023 dat eind 2021 werd gesloten, is een uitbreiding opgenomen van de leeftijdsklasse voor het verhoogd GMD inzake patiënten met het statuut van chronische aandoening (in het jaar voor de verlenging van het GMD). Hier gaat een budget van 8,8 miljoen euro mee gepaard dat gehaald wordt uit het zgn. plan inzake doelmatige zorg.

Het toepassingsgebied van het verhoogd GMD wordt hiermee fors uitgebreid: enerzijds verlaagt de beginleeftijd van 45 jaar naar 30 jaar en anderzijds verhoogt de eindleeftijd van 75 jaar naar 85 jaar. Het akkoord voorziet ook dat deze uitbreiding al onmiddellijk, vanaf kalenderjaar 2022, ingaat (niettegenstaande de KB’s die het moeten formaliseren nog een hele tijd op zich zullen laten wachten).

Bij de verlengingen die eind februari gestort werden, werd nog niet altijd rekening gehouden met de nieuwe uitbreiding, zo vernemen we. Sommige ziekenfondsen hebben wél al een hoger bedrag gestort voor 30 à 44 jarigen en 76 à 85 jarigen, andere ziekenfondsen blijken dat nog niet gedaan te hebben (omdat ze er technisch en softwarematig nog niet op voorzien waren). Vanuit het Riziv is toegestaan/toegezegd dat deze ziekenfondsen uiterlijk eind juni 2022 de supplementaire bedragen in één storting moeten bijstorten.

Als bijlage bij dit bericht vindt u de nota van de TGR waarin een en ander staat beschreven over dit laatste.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.030

Deconventietermijn eindigt op 12 maart a.s.

 

Het nieuwe akkoord 2026-2027 werd gepubliceerd op 10 februari 2026 waarna de zgn. deconventietermijn van 30 dagen is beginnen lopen.

Die termijn eindigt deze week donderdag op 12 maart 2026. Wie volledig wil deconventioneren of slechts partieel wil (de)conventioneren, moet dat dus ten laatste doen op die dag (en dit via ProGezondheid). Daarna is het onherroepelijk te laat.

2026.029

Enquête door Recip-e over problemen met e-health

 

Recip-e doet een bevraging naar de problemen en tekortkomingen die artsen ondervinden bij het gebruik van e-health en eraan gerelateerde diensten.

De bedoeling is dat Recip-e deze zaken inventariseert en vervolgens op zoek gaat naar oplossingen.

U kunt de enquête invullen via deze link https://forms.gle/wc2nXRBybYkhFTk98

Gelieve dit desgevallend te doen vóór 23 maart a.s. zodat uw antwoorden nog tijdig verwerkt kunnen worden (voor een eerste analyse op 26 maart 2026).

2026.028

NRKP organiseert webinar doelmatige zorg op 12 maart 2026

 

De Nationale raad voor kwaliteitspromotie (NRKP), opgericht binnen het RIZIV heeft tot doel initiatieven te bevorderen en te ondersteunen die de kwaliteit van de zorg verbeteren.

In het kader van een kwaliteitsbevorderende aanpak wil de NRKP de vertegenwoordigers van de verschillende medische specialismen uitnodigen om te werken aan analyses van praktijkvariaties (of van het voorschrijven van geneesmiddelen) die betrekking hebben op hun specialisme.