Beschermingsmateriaal COVID

ASGB-BERICHT 2020.176
Icoon thema staatsblad

 

Beschermingsmateriaal COVID: Riziv-tegemoetkoming gepubliceerd én verlengd.

Mee op aandringen van ASGB/Kartel hebben artsen recht op een financiële tegemoetkoming gekregen voor de kosten die ze gemaakt hebben om beschermingsmateriaal aan te kopen. De wettelijke basis (KB) voor deze tegemoetkoming is op maandag 12 oktober jl. in het Staatsblad gepubliceerd.

Deze tegemoetkoming geldt voor ambulante zorg. Wanneer de zorg in een ziekenhuis wordt verleend, is het systeem enkel van toepassing, voor zover de zorg niet aangerekend wordt via de ziekenhuisfactuur. Het verschenen KB geldt voor de periode van 4 mei t.e.m. 31 augustus 2020.

Een arts heeft recht op een bedrag van € 2,5 per fysiek contact maar met een maximum van 200 contacten per kalendermaand. De facto gaat het dus om max. € 500 per maand, wat neerkomt op max. € 2.000 voor de ganse periode. Het zijn de ziekenfondsen die het aantal ‘fysieke’ contacten zullen tellen (teleconsulten tellen bv. niet mee).

NKO-artsen en stomatologen, worden, aldus de inleiding op het KB, aan grotere risico’s blootgesteld. Daarom geldt voor hen een hoger bedrag van € 20 per fysiek contact. Voor deze artsen spreken we dus over een tegemoetkoming van max. € 4.000 per maand.

U hoeft hier zelfs niets voor te ondernemen. De ziekenfondsen zullen eind oktober immers het aantal fysieke contacten tellen en aan de hand van die berekeningen tegen uiterlijk 31 december 2020 de tegemoetkoming storten op het rekeningnummer dat door de zorgverlener is aangemaakt via Myriziv. Er wordt wel gevraagd om nog vóór uiterlijk 30 november 2020 een rekeningnummer aan te maken, indien dat nog niet gebeurd zou zijn.

Medische huizen. Zij hebben volgens de tekst van het KB recht op een forfait van € 500 per maand.

Vers van de pers: verlenging met drie maanden! Op het Verzekeringscomité van 5 oktober 2020 is het (door ASGB/Kartel ondersteund) voorstel aangenomen om dit systeem te verlengen van 31 augustus tot 30 november 2020. Deze bedragen zullen vóór 31 maart 2020 gestort worden. Op datzelfde Verzekeringscomité werd ook afgesproken om de vergoeding voor de medische huizen te (her)bekijken.

 

 

Reacties

Ik ben NKO arts in Antwerpen en zie patienten zuiver in privé-praktijk.Normaal gezien zou deze vergoeding voor de periode van 1 september tem 30 november 2020 gestort worden UITERLIJK op 31 maart 2021. Tot op heden, 8 april 2021, nog niets ontvangen!

Sabine Ryzenberg-Czajkowski
2026.040

Symposium Medische Wereld op 9 mei 2026

 

Op zaterdag 9 mei vindt het 13de Symposium Medische Wereld plaats in Brussel.

De topics zijn: debat gezondheidszorg, ziekenhuishervorming, Keynote Alain Remue, Esthetische geneeskunde, levenseinde, masterclass communicatie, financiën, enz.

Ook vertegenwoordigers van ASGB/Kartel zullen present zijn.

Locatie : Faculteit Geneeskunde VUB, Laarbeeklaan 103, 1090 Jette
Tijdstip: 9 mei vanaf 9u30

2026.039

Vanaf 1 juni 2026 geen remgeld meer voor pluridisciplinaire nefrologische evaluatie

 

Op 10 april 2026 zijn twee KB’s gepubliceerd die vanaf 1 juni 2026 het remgeld schrappen voor de verstrekking 103994.

Deze code betreft de pluridisciplinaire nefrologische evaluatie door een arts-specialist in de inwendige geneeskunde, houder van de bijzondere beroepstitel in de nefrologie, met verplicht schriftelijk verslag aan de huisarts.

Als motivering voor deze schrapping lezen we het volgende in de voorbereidende nota van het Verzekeringscomité: 

2026.038

KB inzake de geïntegreerde praktijkpremie van 2025 gepubliceerd

 

Op 7 april 2026 is het KB gepubliceerd dat de criteria voor de geïntegreerde praktijkpremie van 2025 officieel vastlegt.

Voor alle duidelijkheid, het gaat hier om de criteria waaraan u … vorig jaar moest voldoen. Het RIZIV heeft die weliswaar al in juli 2025 bekend gemaakt via zijn website maar nu pas krijgen ze dus hun ‘wettelijk karakter’.

Met een positieve bril bekeken: een publicatie in april is al (veel) beter dan de vorige jaren. Hopelijk betekent dat dus ook dat de aanvraagtermijn dit keer op zijn normale tijdstip (van half juli) kan aanvangen.