Het ASGB plant overleg met hematologen en kinderhematologen op 17/10/2019

ASGB-BERICHT 2019.111
Icoon thema specialisten

 

Om een inventaris op te maken van alle bekommernissen, projecten, ideeën, die er leven bij de hematologen en kinderhematologen/oncologen, organiseert het ASGB/kartel een overleg op

donderdag 17 oktober 2019, om 19:30 

in ons secretariaat: Prins Boudewijnlaan 1, 2550 Kontich.

We willen op die manier komen tot een goed onderbouwd en gestoffeerd dossier, waar we dan hopelijk iets mee kunnen doen tijdens de onderhandelingen voor een volgend tarievenakkoord.

Alle hematologen en kinderhematologen/oncologen zijn welkom. Gelieve deze uitnodiging te verspreiden naar alle mogelijke geïnteresseerden.

Graag verwittigen van uw komst op info@asgb.be

 

2026.044

Correcties op de nomenclatuur inzake rusthuisbezoeken gepubliceerd

 

Op 22 april 2026 zijn een aantal KB’s en een interpretatieregel gepubliceerd die de in 2024 nieuw ingevoerde nomenclatuur voor bezoeken in een WZC corrigeren. Het gaat m.a.w. om nomenclatuurnummer 106610 en aanverwanten.

Sommige aanpassingen betreffen eerder ‘teksttoilet’ van de in 2024 gepubliceerde KB’s (gebruik van de juiste terminologie) maar twee punten zijn dermate belangrijk dat we ze nog eens uitdrukkelijk vermelden.

Eén gaat over het GMD van een WZC-patiënt en het ander over het zgn. ongewoon bezoek.

 

2026.043

Nieuwe huisartsennomenclatuur voor palliatieve zorg vanaf 1 juni '26

 

Op 20 april 2026 zijn drie KB’s in het Staatsblad gepubliceerd over de ondersteuning van de huisarts m.b.t. palliatieve patiënten.

Er worden (vanaf 1 juni 2026) twee forfaitaire honoraria ingevoerd die het opstellen van een ACP (advanced care planning) aanvullen:

2026.042

Nog twee aanmeldmomenten in 2026 voor de New Deal

 

In 2024 startte een nieuw financieringsmodel voor de huisartsgeneeskunde, naast de betaling per prestatie en het forfaitaire systeem: de New Deal. Dit systeem houdt het midden tussen de twee bestaande systemen en bestaat uit drie financieringsstromen: betaling per prestatie, capitatiefinanciering en premies.

Indien u zich nog wil aanmelden in 2026 voor dit systeem, zijn er nog twee momenten waarop dat kan: