*Kinderpsychiatrie.

Het ASGB verdedigt al lang een verbetering van de werkomstandigheden van de kinderpsychiaters.

In vorige akkoorden zijn we er in geslaagd om de toezichthonoraria op te waarderen. Tevens konden we de psychotherapieën de andere raadplegingen onder Hoofdstuk II laten volgen, daar waar dit voordien wel eens vergeten werd.

In het lopende akkoord zijn op ons verzoek nu ook de ambulante prestaties bij kinderen opgewaardeerd, zij het dat in extremis nog een stuk van het geplande budget werd afgeknabbeld. Voor 2007 hebben we dat ontbrekend stuk (1,25miljoen) bijgevraagd.

De vrij hoge remgelden kunnen een rem betekenen op de toegankelijkheid. Wij hebben de minister verzocht om hiervoor een oplossing te zoeken.

Het ASGB blijft er op hameren dat de administratieve overlast bij het voorschrijven van sommige geneesmiddelen (amfetamines, anti-epileptica) dringend moet worden teruggedrongen.