Webinar: hoe juridisch en fiscaal sluitend vergoedingen verdelen in een huisartsenpraktijk?

2026.102

 

Sommige praktijken delen enkel de kosten. Hoe bepaal je welke kosten gemeenschappelijk zijn en welke eigen zijn?

Maar er zijn ook inkomsten die zich tot poolen lenen, zeker binnen de New Deal. Welke zijn daarvoor het meest geschikt?

Hoe kan je vermijden dat er btw verschuldigd zou zijn op de interne verdeling?

Al deze vragen komen aan bod in een webinar op dinsdag 27 oktober 2026 dat georganiseerd wordt door artsensyndicaat ASGB in opdracht van het Vlaams Consortium voor de New Deal.

 

Voor wie?

Voor alle huisartsenpraktijken binnen of buiten de New Deal. Het webinar is gratis maar inschrijven is verplicht (zie hieronder). Accreditering (voor ethiek en economie) in aanvraag.

Hoe en wanneer?

Digitaal op dinsdag 27 oktober 2026 van 19u30 tot 21u30.

Door wie?

Sprekers zijn Rita Cuypers, juridisch experte in de begeleiding van associaties en Tim Van Sant, zelfstandig BTW-expert.

Hoe inschrijven?

Stuur een e-mail naar info@asgb.be, met in het subject ‘webinar 27 oktober’ en met de vermelding van uw naam, voornaam en RIZIV-nummer; de ochtend van het webinar wordt u dan de vergaderlink gemaild.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.101

Premie zorgcontinuïteit 2026 voor huisartsenpraktijk met verpleegkundigen: aanvraag vanaf 1 oktober

 

Vandaag, op 21 september 2026, werd het KB tot aanpassing van de premies voor zorgondersteuning van de huisartsenpraktijken gepubliceerd. 

Zoals we al gemeld hebben in ons bericht van 18 augustus jl., zijn de twee soorten premies samengevoegd tot één premie voor zorgcontinuïteit vanaf premiejaar 2026.

Door de publicatie van het KB staat het vast dat de aanvragen voor premiejaar 2026 op 1 oktober a.s. van start kunnen gaan.

 

2026.100

Directe toegang tot de kinesitherapie: wat vinden de artsen daarvan?

 

Op vrijdag 11 september jl. heeft de ministerraad een ontwerp-KB van minister Vandenbroucke goedgekeurd dat de patiënt - onder bepaalde voorwaarden - een directe toegang tot de kinesitherapie geeft. Dit wil zeggen zonder dat er een voorschrift van een (huis)arts aan voorafgaat.

Hierna vindt u de link naar die beslissing van de ministerraad https://news.belgium.be/nl/vastlegging-wettelijk-kader-voor-de-directe-toegang-tot-kinesitherapie

2026.099

Erkenningscriteria voor heelkundige subdisciplines versoepeld

 

Op 15 september 2026 werd een MB (ministerieel besluit) gepubliceerd dat de erkenningscriteria voor cardiale, thoracale, vasculaire en viscerale heelkunde aanpast.

De erkenningscriteria voor deze subdisciplines zijn nog maar in voege sinds 1 juli jl. en worden nu al versoepeld, voornamelijk wat betreft het aantal assistenten. Het gaat nu om 2 assistenten voor 1 voltijds staflid (buiten de stagemeester) voor de truncus communis en om 1 assistent per staflid voor de hogere opleiding.