Webinar: hoe juridisch en fiscaal sluitend vergoedingen verdelen in een huisartsenpraktijk?

2026.102

 

Sommige praktijken delen enkel de kosten. Hoe bepaal je welke kosten gemeenschappelijk zijn en welke eigen zijn?

Maar er zijn ook inkomsten die zich tot poolen lenen, zeker binnen de New Deal. Welke zijn daarvoor het meest geschikt?

Hoe kan je vermijden dat er btw verschuldigd zou zijn op de interne verdeling?

Al deze vragen komen aan bod in een webinar op dinsdag 27 oktober 2026 dat georganiseerd wordt door artsensyndicaat ASGB in opdracht van het Vlaams Consortium voor de New Deal.

 

Voor wie?

Voor alle huisartsenpraktijken binnen of buiten de New Deal. Zowel leden van ASGB als niet-leden zijn welkom. Het webinar is gratis maar inschrijven is verplicht en kan t.e.m. 23 oktober (zie hieronder). Accreditering (voor ethiek en economie) in aanvraag.

Hoe en wanneer?

Digitaal op dinsdag 27 oktober 2026 van 19u30 tot 21u30.

Door wie?

Sprekers zijn Rita Cuypers, juridisch experte in de begeleiding van associaties en Tim Van Sant, zelfstandig BTW-expert.

Hoe inschrijven?

Stuur een e-mail naar info@asgb.be, met in het subject ‘webinar 27 oktober’ en met de vermelding van uw naam, voornaam en RIZIV-nummer; de ochtend van het webinar wordt u dan de vergaderlink gemaild.

Reactie toevoegen

Platte tekst

  • Geen HTML toegestaan.
  • Regels en alinea's worden automatisch gesplitst.
  • Web- en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
CAPTCHA
asgb omgekeerd
Deze vraag is om te controleren dat u een mens bent, om geautomatiseerde invoer (spam) te voorkomen.
2026.128

Update afschaffing Impulseo: blinde bespaardrift, aanvang nog niet gekend

 

De situatie rond de stopzetting van Impulseo is bijzonder zorgwekkend.

Niet alleen kwam het nieuws vorige week totaal onverwacht, het is ondertussen ook komen vast te staan dat het puur om een blinde besparing zonder enig alternatief gaat.

Bovendien, en dat is al helemaal niet te begrijpen, is er nog steeds geen duidelijkheid over de vraag vanaf wanneer men nu precies gaat afschaffen.

2026.107

Kartel dient klacht in bij de Europese Commissie m.b.t. de Kaderwetten

 

Het Kartel, waarvan ASGB deel uitmaakt, heeft vandaag (samen met drie andere beroepsorganisaties) een klacht ingediend bij de Europese Commissie voor het niet toepassen van de evenredigheidsbeoordeling bij het tot stand komen van de Kaderwetten.

De Kaderwetten vormen niet alleen inhoudelijk een heuse aanslag op ons Belgisch overlegmodel, ook bij de totstandkoming ervan werden de regels met de voeten getreden.

2026.106

De schande voorbij: Vlaamse regering schaft Impulseo af

 

Gisterenavond hoorden we plots mediaberichten dat de Vlaamse regering 25 miljoen zou gaan besparen op de huisartsen. Het is te zeggen, de bedragen die genoemd werden, varieerden van 22 tot 25 miljoen. Hoezo, de Vlaamse regering heeft toch niks met onze honoraria te maken, welke kwakkel is dit nu weer?